.

.

300pcs М2 Метрички Хексадецимален Штекер Рамна Глава Countersunk Завртки Завртки Орев Асортиман Комплет

300pcs М2 Метрички Хексадецимален Штекер Рамна Глава Countersunk Завртки Завртки Орев Асортиман Комплет

DEN 647.76
Достапност
Залиха

【304 од не 'рѓосувачки челик】 На хексагонална завртка и орев комплет се состои од 304 од не' рѓосувачки челик, со кој се предвидува сила во многу средини. 【Транспарентна кутија】 Тоа доаѓа со кутија за складирање, сите countersunk завртки се спакувани во еден издржлив кутија, складирање кутијата е сортирана и инсталиран, јасни и лесно да се преземе. 【Парична казна изработка】 површина е мазна, без burrs, темата краеви се заврши и длабоко, на сила е дури, тоа не е лесно да се лизга, и тоа е силен и издржлив. 【Ги задоволат вашите различни потреби】 Мали димензии, широка примена опсег, многу погодни за употреба како тела во тесни места.Опремен со различни копчето завртки на различни должини за да ги задоволат вашите различни потреби. 【Апликација】 Широко се користат во фиксна делови како што се апарати за домаќинство, канцелариска опрема, комуникациска опрема, електронска опрема, брод собранието и во други индустрии машини, индустриски и изградба сврзувачки елементи.Спецификација : Предмет Тип : Хексадецимален Завртки и Орев Сет Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки Челик Боја : Сребрена Пакет Листата : 20 x M2x4mm/0.16 во Countersunk Хексадецимален Штекер Завртки 20 x M2x5mm/0.19 во Countersunk Хексадецимален Штекер Завртки 20 x M2x6mm/0.24 во Countersunk Хексадецимален Штекер Завртки 20 x M2x8mm/0.31 во Countersunk Хексадецимален Штекер Завртки 20 x M2x10mm/0.39 во Countersunk Хексадецимален Штекер Завртки 20 x M2x12mm/0.47 во Countersunk Хексадецимален Штекер Завртки 20 x M2x16mm/0.63 во Countersunk Хексадецимален Штекер Завртки 160 x М2 Хексадецимален Завртки.

Параметрите на стоката

Item Type:
Hex Screw and Nut Set
Material:
304 Stainless Steel
Color:
Silvery
Package List:
20 x M2x4mm/0.16in Countersunk Hex Socket Screws :
20 x M2x5mm/0.19in Countersunk Hex Socket Screws :
20 x M2x6mm/0.24in Countersunk Hex Socket Screws :
20 x M2x8mm/0.31in Countersunk Hex Socket Screws :
20 x M2x10mm/0.39in Countersunk Hex Socket Screws :
20 x M2x12mm/0.47in Countersunk Hex Socket Screws :
20 x M2x16mm/0.63in Countersunk Hex Socket Screws :
160 x M2 Hex Nuts :

Подобро ви се допаѓа