.

.

E3Z-D61 Дифузна Одраз Инфраред Сензор NPN Фотоелектрически Switch 12-24VDC

E3Z-D61 Дифузна Одраз Инфраред Сензор NPN Фотоелектрически Switch 12-24VDC

DEN 1951.20
Достапност
Залиха

100% сосема нов и висок квалитет.На фотоелектрически префрлете ги претвора текст тековни во светлосен сигнал од предавателот и приемникот ќе го открие целта објект според силата или присуство на примено светлина.Сензор користи инфрацрвена светлина за да се открие објекти за чувствителни детекција со задоцнување дека може да биде речиси игнорираат. 100mm откривање на далечина, точни и веродостојни.Применливи за алатни машини, металургијата, хемикалии, автоматски врати, гаражи, воздухопловството итн.Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет.На фотоелектрически префрлете ги претвора текст тековни во светлосен сигнал од предавателот и приемникот ќе го открие целта објект според силата или присуство на примено светлина.Сензор користи инфрацрвена светлина за да се открие објекти за чувствителни детекција со задоцнување дека може да биде речиси игнорираат.100mm откривање на далечина, точни и веродостојни.Применливи за алатни машини, металургијата, хемикалии, автоматски врати, гаражи, воздухопловството итн.Спецификации : Модел : E3 Z-D61 Detection режим : дифузна одраз type Detection растојание : 100mm (широко поле на гледање)Излез на владата : NPN output Standard откривање објект : нетранспарентно објект 75мм (min)Насочен агол : 2-10°напон : 12-24 VDCLight извор : инфрацрвен емитуваат diode Cable должина : 1.9 m Package листа : 1 * E3 Z-D61 Фотоелектрически Switch Sensor Packing листа 1 * E3 Z-D61 Фотоелектрически Switch Sensor Item специфики : број на Модел : 1505460.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа