.

.

Висока Јачина Buna-N Гума Лист Без Лепило - 50A - 1/16 Дебела x 6 Широк x 12 Долго

Висока Јачина Buna-N Гума Лист Без Лепило - 50A - 1/16 Дебела x 6 Широк x 12 Долго

DEN 417.60
Достапност
Залиха

Облик : Лист; Материјал : Buna-N; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 50 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1/16"; Width : 6"; Должина : 12".Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,500 psi; Издолжување : 3.8; Солза Сила : 20 N/mm; Компресија на Сет : 0.3; Густина : 1.35 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 BF-510. Оваа формулација е посилни и потрајни од стандардните Buna-N за повеќе бара апликации.Buna-N е идеален за масла, greases, горива, и нафтени апликации.Тоа, исто така, работи добро со вода и благ хемикалии и има одлични физички својства што го прави цврсти и издржливи.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа