.

.

Челик Само-Дупчење Завртка, Цинк Позлатен Заврши, Пан Главата, Ѕвезда Диск, #2 Ударна Точка, #8-18 Тема Големина, 1/2 Должина (Пакување од 100)

Челик Само-Дупчење Завртка, Цинк Позлатен Заврши, Пан Главата, Ѕвезда Диск, 2 Ударна Точка, 8-18 Тема Големина,

DEN 110.40
Достапност
Залиха

Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Цинк позлата отпорен на корозија и има рефлективна изглед.Пан главата има рамна врвот и кратки вертикални страни со заоблени горниот раб.Ѕвезда уредот има шест-посочи вовлекување кој обезбедува голем контакт област, за возачот, отпорна на пропаѓање подобро од Филипс или дупчиња диск.Челик само-дупчење завртка со цинк позлата има пан главата и ѕвезда диск.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.На цинк позлата нуди отпорност на корозија и има рефлективна изглед.Тавата главата има рамна врвот и кратки вертикални страни со заоблени горниот раб.Ѕвездата диск, исто така, повика на Torx се вози, има шест-посочи вовлекување кој обезбедува голем контакт област, за возачот, отпорна на пропаѓање подобро од Филипс или дупчиња диск.Ѕвезда вози бара употреба на Torx возачот за инсталација и отстранување.Авто-дупчење завртки, еден вид на само-прислушување завртки, се навој сврзувачки елементи што вежба сопствената дупка и конец за тоа како тие се инсталирани.Обично само се препорачува за употреба со метална, авто-дупчење завртки се достапни со крила кои овозможуваат употреба кога за прицврстување на дрво за да метал.На вежба точка должина треба да биде доволно долго за да навлезат и материјали се поставуваат пред провира дел достигне материјал.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа