.

.

E3S-GS30E4 DC10-30V Фотоелектрически Switch NPN 3-Жица Жлебови Форма Сензор Префрлате

E3S-GS30E4 DC10-30V Фотоелектрически Switch NPN 3-Жица Жлебови Форма Сензор Префрлате

DEN 2155.20
Достапност
Залиха

1. Школка е изработен од ABS пластика, која е отпорно на гребење, носат-отпорни, и отпорни на корозија. 2. U-облик на жлебот дизајн, лесно да се детектира објекти. 3. Висока прецизност, одговорно, добар употреба на сила. 4. NPN нормално отворен излез режим, DC10-30 V напојување напонот. 5. Направен од висок квалитет на електронски компоненти, стабилен и сигурен перформанси.Карактеристики : 1. Школка е изработен од ABS пластика, која е отпорно на гребење, носат-отпорни, и отпорни на корозија. 2. U-облик на жлебот дизајн, лесно да се детектира објекти. 3. Висока прецизност, одговорно, добар употреба на сила. 4. NPN нормално отворен излез режим, DC10-30 V напојување напонот. 5. Направен од висок квалитет на електронски компоненти, стабилен и сигурен перформанси.Спецификации : Предмет Тип : Фотоелектрически Сензор Switch Model : E3 S-GS30 E4 Напојување Напонот : DC10-30 V Излез на Владата : NPN Нормално Отворен Откривање на Далечина : 30мм Номинална Струја : 200m A Префрлување Фреквенција : 200 MΩ Домување Материјал : ABS Пластика Откривање Метод : Преку Тип / U Тип Структура Тип : Вграден Засилувач-Во Тип Апликации : Индуктивен Objects Package Листа : 1 x Фотоелектрически Сензор Switch Packing листа 1 x Фотоелектрически Сензор Switch Item специфики : Е паметен уред : НЕМА номинална струја : : 200m AItem тип : : Фотоелектрически Сензор Switch модел : : E3 S-GS30 E4 Напојување напонот : : DC10-30 V откривање на далечина : : 30mm Output режим : : NPN Нормално Отворена.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа