.

.

Yoochin Мини USB Blaster Кабел за CPLD FPGA NIOS JTAG Altera Програмер Поддршка на Сите ATLERA Deveice

Yoochin Мини USB Blaster Кабел за CPLD FPGA NIOS JTAG Altera Програмер Поддршка на Сите ATLERA Deveice

DEN 1504.80
Достапност
Залиха

Поддршка на сите ALTERA производи(CPLD:MAX3000、MAX7000、MAX9000 и MAXII;FPGA:Stratix 、Stratix II、Stratx III、Циклон、Cyclone II и така натаму),100% компатибилен со Службен ALTERA USB Blaster.Целосно компатибилен со оригинални Altera USB-Blaster.Поддршка : JTAG, КАКО, PS Режим.Поддршка Nios II embeded core врз основа грешки.Високи перформанси, 6 пати побрзо отколку Byte Blaster I.Олово време : 1-4 дена, превозот време : 14-28 дена.Обично може да се добијат производи во 16-32 дена.Сосема нов и висок квалитет.Целосно компатибилен со оригинални Altera USB-Blaster.Поддржани целна напон : 1.0 V-5.5 V. Поддршка на сите ALTERA deveice.CPLD : MAX 3000 A.МАКС 7000 A.МАКС 7000 B.МАКС 7000 S.МАКС 9000.МАКС 9000 A и MAX II.FPGA : Stratix.Stratix II.Stratix GX.Циклонот.Циклон II.Циклон III.ACEX 1 K.АПЕКС II.АПЕКС 20 K.АПЕКС 20 KE.АПЕКС 20 KC.FLEX 10 K.FLEX 10 KE.FLEX 10 KA.FLEX 6000.FLEX 8000.EPCS1.EPCS4.EPCS16.EPCS64 EPC1.EPC4.EPC8.EPC16. Поддршка : JTAG, КАКО, PS Режим.Поддршка Nios II embeded core врз основа грешки.Поддржува Quartus II Signal Tap?II Логика Аналитичар (за логичка анализа).Високи перформанси, 6 пати побрзо отколку Byte Blaster II.USB интерфејс со статус и Моќ LED.Големина : 5.5 cm x 2.8 х 1,5 см - 2.17 инчен x 1.1 инчен x 0.59 инч.Пакет се Вклучени : 1 x USB BLASTER Програмер 1 x USB кабелот 1 x 10-Pin JTAG приклучен Кабел.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа