.

.

Гума, Neoprene Лист Без Лепило - 40A - 3/16 Дебела x 6 Широк x 12 Долго

Гума, Neoprene Лист Без Лепило - 40A - 3/16 Дебела x 6 Широк x 12 Долго

DEN 2020.80
Достапност
Залиха

Облик : Лист; Материјал : Neoprene; Одделение : Стандард; Durometer : 40 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 3/16"; Width : 6"; Должина : 12".Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,000 psi; Издолжување : 3.5; Солза Сила : 20 N/mm; Компресија на Сет : 0.33; Густина : 1.50 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 П.Н.Е. 407. Neoprene има добар баланс на имоти и е погодна за масла, вода, и refrigerants додека останатите тешки и временските отпорни.Овој Производ е Произведен во Кина.Дебелина : 3/16"; Width : 6"; Должина : 12".Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,000 psi; Издолжување : 3.5; Солза Сила : 20 N/mm; Компресија на Сет : 0.33; Густина : 1.50 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 П.Н.Е. 407.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа