.

.

СЕГА Кристал Лице, Око и Телото Ролери - Аметист

СЕГА Кристал Лице, Око и Телото Ролери - Аметист

DEN 1056.00
Достапност
Залиха

Чисто кристално ролери масажи кожата и канализација пренатрупани лимфна дренажа поени за да се намали појавата на лицето подпухналост, воспаление, линии и брчки.Природно смирување и ладно кристално им помага да се релаксираат мускулите на лицето, ослободување на лицето напнатост и стрес, стимулирање на циркулацијата и природни производството на колаген, ослободи телото од отрови, а се елиминира негативната енергија.Помага да се подобри на кожата еластичност, цврстина, текстура, и тонот за да се резултат во неспокојот, поцврст, поздрав и помлад изглед на кожата.Кристал терапија е докажано и се користи за повеќе од 1000 години за внатрешна & надворешниот здравје, убавина третмани, медитација, холистичка медицина, и релаксација.Помага да се зголеми апсорпцијата на нега на кожата производи во рамките на кожата. * Двострано ролери ви овозможува да користите големи кристал крајот на поголема површина подрачја и помалите кристал крајот за мал, тесен и нежни области. * Кристално чиста ролери масажи кожата и канализација пренатрупани лимфна дренажа поени за да се намали појавата на лицето подпухналост, воспаление, линии и брчки. * Природно смирување и ладно кристално им помага да се релаксираат мускулите на лицето, ослободување на лицето напнатост и стрес, стимулирање на циркулацијата и природни производството на колаген, ослободи телото од отрови, а се елиминира негативната енергија. * Помага во подобрување на кожата еластичност, цврстина, текстура, и тонот за да се резултат во неспокојот, поцврст, поздрав и помлад изглед на кожата. * Помага во намалување и заострување на изгледот на порите и под-око подпухналост и темни кругови. * Помага да се зголеми апсорпцијата на нега на кожата производи во рамките на кожата. * Двострано ролери ви овозможува да користите големи кристал крајот на поголема површина подрачја и помалите кристал крајот за мал, тесен и нежни области. * Кристално терапија е докажано и се користи за повеќе од 1000 години за внатрешна & надворешниот здравје, убавина третмани, медитација, холистичка медицина, и релаксација.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа