.

.

Имајќи, Метални Шипки Крајот 36mm Отвори Линеарно Движење за Внатрешни Нишка

Имајќи, Метални Шипки Крајот 36mm Отвори Линеарно Движење за Внатрешни Нишка

DEN 664.80
Достапност
Залиха

Со голема носивост, отпорност, отпорност на корозија, отпорност на абење, само-усогласување и добро подмачкување, лизгачки имајќи е лесен за употреба.Лизгачки имајќи овозможува да ги ротира и да се лулаат во секој агол, за време на движење, кој е направен од страна на различни специјални процеси како phosphating, пука, баласт, прскање, итн.Сферични обичен имајќи е инсталацијата е едноставна, кој не бара особено сложени операции.Даде дека сферични обичен имајќи може да работи како сферични лизгачки лого, таков вид на лого е лизгање е внатрешната сферични и надворешен сферични.Род крајот имајќи го поддржува широк апликација, која е достојна за инструменти, електрични возила, градежни машини, рударски и минерални обработка, индустриски вентилатори, aerospace, итн.Предмет Тип : Bearing Model : SI5 T/KInner Дијаметар d : Прибл. 5mm / 0.2 in Inner Дебелина Б : Прибл. 8mm / 0.31 in Outer Дебелина Ц1 : Прибл.6mm / 0.24 in Outer Пречник d2 : Прибл.18mm / 0.7 in Length : Прибл. 36mm / 1.4 in Use Карактеристики : Отпорност на resistance Lubricant : Нема lubrication Oil Подмачкување Метод : Масло прстен (масло пан) lubrication Lubrication Статус : Следува подмачкување.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа