.

.

100pcs/кутија Расположливиот Шминка Памук Влошки Козметички Смена Чистење Избрише, Шминка на Лицето Памук Влошки, Лицето Помине Смена за Шминка, шминка и Нокти Салони

100pcs/кутија Расположливиот Шминка Памук Влошки Козметички Смена Чистење Избрише, Шминка на Лицето Памук Влошки,

DEN 165.36
Достапност
Залиха

✦ Ултра-тенок дизајн : Нејзините ултра-тенок дизајн ќе помогне да се намали отпадот и лосион.Погоден е за нега на кожата, отстранување шминка, шминка, лак и други вредни производи за нега на кожата, го спасува употреба, и може да се промовира апсорпција на производи за нега на кожата. ✦ Со кутија за складирање : На памучна подлога доаѓа со деликатна складирање кутија.На памучна подлога е уредно спакувана во пластична кутија.Тоа е многу чист и лесен за чување, прашина-доказ и загадувањето на околината-бесплатно, и лесно да се носат. ✦ Влажни и суви : Тоа може да се користи и влажно и суво, и исто така, може да се користи со лосион или сува козметика. 100% памук влошки нема да ја напушти памук и нема да се откажат влакна, кои ќе ја заштити кожата. ✦ Високо-квалитетни материјали : Направен од чист памук, без никакви адитиви, тоа нема да предизвика иритација, алергии, иритација и други непријатни реакции на чувствителна кожа.Тоа е многу нежна, мека и удобна.Ве молиме да ги користат со доверба. ✦ Заштита на животната средина : Овие памук влошки се направени од еколошки-пријателски памучни влакна, кои се козметички алатки, лесно да се распаѓаат, и повеќе еколошки.На памук шминка влошки може да ви помогне во отстранување на шминка, мека и свиленкаста текстура се грижи за вашата кожа.Тоа има голема вода заклучување ефект, помага кожата целосно да се апсорбира.Тој е направен од висок квалитет на природен памук, нема да им наштети на вашата кожа, не е лесно да се солза.Карактеристики : Направен од висок квалитет на памук, не е лесно да се солза или да ја напуштат остаток на памук на лицето.Природни состојки за нега на вашата кожа, без стимулација и мека на допир.Сува и влажна со двојна употреба, да ги задоволат вашите различни шминка барања.Добра апсорпција на вода, може да помогне на вашата кожа целосно да се апсорбира влага и да ги зачувате лосион.Повеќе намени, погодно за вашата дневна чистење.Тоа може да се користи за да се шминка, отстранување шминка, дали лицето чистење и така натаму.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект Од Типот : Шминка Памук Влошки Материјал : Памук Објект Тежина : Околу. 29g / 1oz Количина : 100 Pcs Пакет листа : 1 Кутија на 100 Pcs Памук Влошки.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа