.

.

SHUHAN Калено Стакло Филм 2 ПАРЧИЊА 0.26 mm 9H 2.5 D Калено Стакло Филм за Meizu M6 Мобилен Телефон Екран Заштитник

SHUHAN Калено Стакло Филм 2 ПАРЧИЊА 0.26 mm 9H 2.5 D Калено Стакло Филм за Meizu M6 Мобилен Телефон Екран Заштитник

DEN 214.56
Достапност
Залиха

Висок квалитет и висока цврстина за да се заштитите екранот од оштетување.Големината е ист како модел на телефон,одговара телефон добро.Лесни, со висока дефиниција, природна и убава.Употреба на најдобри пакување за да се спречи оштетување за време за време на транспортот.Обезбеди голема услуга по продажбата.Голем број на акции, брза испорака, со висок квалитет.1. Ултра-тенок и одлична флексибилност.Екранот е дебела.Вие не треба да се грижите дали рефлекси на вашиот телефон ќе го забави по pasting филмот на сите. 2. Висока цврстина.Оваа калено стакло екран филмот има висока цврстина, па тоа може да се спречи себе од тоа да биде изгребани или искршено ефективно и континуирано.Ако скршен, со калено стакло ќе се пробие во мали парчиња кои не се остри, што го прави побезбеден за корисници. 3. Висока дефиниција.Филмот има висока светлина трансмисија.Со висока светлина пренос и слаба светлина рефлексија, филмот може да ви обезбеди со висока дефиниција на екранот исто како и обично. 4. Функционална.На екранот заштитник може да се вклопи во вашиот телефон и и направи голема разлика на заштитата на вашиот телефон од гребење, отпечаток, вода, масло, прашина, шок, се лизга и така натаму.Кога се обоени со вода, почва, кал, масло или други додатоци, може да се чисти без напор. 5. Мазна површина.Дури и страните на екранот филм се чувствува непречено. 6. Лесен за употреба.Тоа има одлична адхезија.За да го залепите филмот, само нешто што треба да направите е да се исчисти екранот темелно. 7. Издржливи.Со добри перформанси и висок квалитет, може да се работи за долго време.Инструкции За Инсталација 1. Ве молиме користете алкохол брис и микрофибер ткаенина за чистење на LCD екранот пред инсталацијата. 2. Кора на заштитен слој надвор од лепило страна. 3. Внимателно да ги усогласат стаклото на екранот. 4. Притиснете го центарот на стакло потоа лепило дел ќе се шири над сите делови без проблеми.Предупредува 1. Бидејќи ова е чаша на производот, ве молиме имајте на ум дека рабовите на стакло се најзагрозените подрачја. 2. Кога за отстранување на повторна употреба, лепило својства може да се носат надвор до степен кога на екранот заштитник нема да се придржуваат кон уредот.Тоа не е препорачливо да се rouse стакло заштитник откако е применет.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа