.

.

DAOKI DC 3.7 V-7.4 V да 1000kV Зголеми Чекор-Up Моќ Модул Високо Напонски Генератор со 2PCS Изолирани Алигатор Клип Тест Води, 1 Слот Батерија 18650 Носителот

DAOKI DC 3.7 V-7.4 V да 1000kV Зголеми Чекор-Up Моќ Модул Високо Напонски Генератор со 2PCS Изолирани Алигатор

DEN 167.76
Достапност
Залиха

✅Влезен напон : 3.7 V-7.4 V; Внесување на струјата : 0.5 A-1 A. ✅Висок Притисок Тип : пулсот DC тип; Излезен Напон : 800 KV-1000 KV (ве молиме да обрнете внимание на безбедноста при користење). ✅Висок притисок на испуштање на растојанието помеѓу : 10мм-20mm. ✅Забелешка : црвена линија е позитивниот пол на напојување, и на излез 2 високи температури и висок притисок отпорни на силиконски жици; континуирана работа не дозволува повеќе од 1 минута и излезната страна не дозволува shorting .Неправилното напон и долги работни часови лесно да се оштетат модул. ✅Пакет Содржина : 1 x DC 3.7 V-7.4 V да 1000k V Зголеми Чекор-Up Моќ Модул Високо Напонски Генератор, 2 x Изолирани Алигатор Клип Тест Води, 1 x 1 Слот Батерија 18650 Држачот.Опис : Влезен напон : 3.7 V-7.4 V Текст на струјата : 0.5 A-1 A Текст жица должина : 9 см Висок притисок тип : пулсот DC тип на Излезен напон : 800 KV-1000 KV (ве молиме да обрнете внимание на безбедноста при користење) Излезна струја : 0.5 A-1 A Излез должина : околу 16 см Висок напон биполарно испуштање на далечина : 1.5 cm -2 cm Забелешка : висок напон модул треба да се избегне употребата на електрична енергија со висок напон не-оптоварување . (Моќ мора да биде прилагодена на соодветна оддалеченост до високо-напонски излез линија , капацитетот на батеријата е пропорционално со растојанието и употребата на високо-притисок лак ( не на напон високо како е можно , мора да се обезбеди доволно струја ) .Експериментално испитување на лак растојание од краток за да долго , не ги надминуваат максимално лак растојание електрична енергија, енергија не може да биде ослободен поради висок притисок , може лесно да се оштети модул. ) Работата : средна , континуирана работа не дозволува повеќе од 1 минута и излезната страна не дозволува shorting .Неправилното напон и долги работни часови лесно да се оштетат модул Пакет се Вклучени : 1 x DC 3.7 V-7.4 V да 1000k V Генератор на Висок Напон 2 x Изолирани Алигатор Клип Тест Води 1 x 1 Слот Батерија 18650 Држачот.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа