.

.

DAOKI 5PCS 2S 8A 7.4 V Литиум Батерија Заштита Одбор 18650 Полначот Модул BMS PCB Заштита на Одборот за Li-ion Литиум Батерија Ќелија со Никел Лента

DAOKI 5PCS 2S 8A 7.4 V Литиум Батерија Заштита Одбор 18650 Полначот Модул BMS PCB Заштита на Одборот за Li-ion

DEN 167.76
Достапност
Залиха

✅【НАПОН】 : Над задолжен напон : 4.25 V±0.05 V; Над вршењето напон : 2.9 V±0.05 V. ✅【ТЕКОВНАТА】 : Максимум работна струја : 8 A; Максимална моментален струја : 10 A. ✅【ЗАШТИТА】 : Overcharge Заштита, Overdischarge Заштита, Краток Спој Заштита, како Прекуструјна Заштита. ✅【ЗАБЕЛЕШКА】 : Строго според дијаграмот жици : B+ : поврзан батеријата позитивен, B- : поврзете се на батеријата негативни, BM : поврзан батеријата 1 и 2 батерија пред се приклучат точка, P+ : батеријата излез за внесување позитивни, P- : батеријата излез текст негативни, во Спротивно тоа ќе предизвика оштетување на чип. ✅【ПАКЕТ СОДРЖИНА】 : 5 x 2 S 8 A 7.4 V Литиум Батерија Заштита Одбор, 1 x 39.инчи/1m 0.15x8mm Никел Лента.Опис : Над задолжен напон : 4.25 V±0.05 V Текот на испуштање напон : 2.9 V±0.05 V Максимум работна струја : 8 A Максимална моментален струја : 10 A Quiescent Струја : помалку од 10u A Животен циклус : повеќе од 50000 часа Отпор : Помалку од 300mΩ Заштита : Overcharge Заштита, Overdischarge Заштита, Краток Спој Заштита, како Прекуструјна Заштита.Answer : ___________________________ Note : Забелешка : Строго според дијаграмот жици : B+ : поврзан батеријата позитивен, B- : поврзете се на батеријата негативни, BM : поврзан батеријата 1 и 2 батерија пред се приклучат точка, P+ : батеријата излез за внесување позитивни, P- : батеријата излез текст негативни, во Спротивно тоа ќе предизвика оштетување на чип Пакет се Вклучени : 5 x 2 S 8 A 7.4 V Литиум Батерија Заштита Одбор 1 x 39.инчи/1m 0.15x8mm Никел Лента.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа