.

.

Лицето Енергија Убавина Алатки, Тера Херц Камен Gua Ша Scraper, Анти-навремено Оток Massager

Лицето Енергија Убавина Алатки, Тера Херц Камен Gua Ша Scraper, Анти-навремено Оток Massager

DEN 1199.76
Достапност
Залиха

Магичен Живот Светлина : На живот светлина произведена од страна на terahertz камен може да се постигне на длабокиот слој на кожата, промовира циркулацијата на крвта и метаболизмот преку резонанца, се придржуваат за користење, се спротивстави на фини линии и одложување на стареењето.Придобивките од Стружење : Стружење во Кина е долго-воспоставени третман.Тоа може да промовира циркулацијата на крвта, испуштање на токсините од длабоко во човечкото тело, како и решавање на блокадата на длабоките ткива.По третманот, човечкото тело ќе се чувствувате извонредно опуштено.Добра Термичка Спроводливост : Terahertz камен има добар коефициент на топлинска спроводливост.Кога сакате да уживате во топла или ладна терапија, само стави massager во топла или ладна вода за 5 секунди за да почнете да уживате.Акупресурата : Користење на terahertz камења може да го забрза нашиот метаболизам, продлабочување на лицето токсини, избелуваат и избелуваат, и ја прават кожата цврста и блескава од внатре кон надвор.По-продажбата на услугата : Кога имате било какви проблеми при употреба, ве молиме контактирајте со нас во времето, ние ќе се обидеме потрудиме да се реши тоа за вас.Она што е terahertz камен?На terahertz камен е направен од различни природни енергија руди и е отпуштен од работа на висока температура.Terahertz е познат како еден од првите десет наука и технологија во 21-от век.Причината е поради тоа што може да објави terahertz бранови, кои исто така се нарекува "живот зраци" и се еден вид на "светлина" енергија.Предности на terahertz камен над други материјали : - Тоа е одлична преносот на топлината перформанси, а тоа може лесно да се доживее убавината ефекти на ладна облога и топла облога во само 5 секунди, во ладна вода или со топла вода. - Животот светлина, може да навлезат 4-5 cm под површината на кожата и резонираат со молекулите на водата во телото клетки, забрзување на циркулацијата на крвта и промовирање на метаболизмот. - Плодноста светлина промовира физиолошки redox реакции, го намалува вишокот на масти акумулација, и ја подобрува големината на телото.Напомени : По употреба, ве молиме да користите неутрален детергент за чистење и сува ролери, и чувајте го во чување торба.Обидете се да се избегне bumping и предизвикува оштетување на massager за време на употреба.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа