.

.

Модул, Конектор, Стабилна Трајни MCU Контрола На Поврзани Коло Генерираат Квадратен Бран Сигнал за Експериментален Развој(се Продаваат 5)

Модул, Конектор, Стабилна Трајни MCU Контрола На Поврзани Коло Генерираат Квадратен Бран Сигнал за Експериментален

DEN 1747.20
Достапност
Залиха

Се користи како квадратен сигнал генератор да се генерираат плоштадот сигнали за експериментален развој.Достапен во три стилови за избор.Генерирање на прилагодливи пулсира за контрола на поврзани коло.Се користи за производство на квадратен сигнал кој го води stepper моторни возачот.Генерирање на прилагодливи пулсира за употреба од страна на MCU.Карактеристики : 1. Се користи како квадратен сигнал генератор да се генерираат плоштадот сигнали за експериментален развој. 2. Се користи за производство на квадратен сигнал кој го води stepper моторни возачот. 3. Генерирање на прилагодливи пулсира за употреба од страна на MCU. 4. Генерирање на прилагодливи пулсира за контрола на поврзани коло 5. Достапен во три стилови за избор Спецификација : Состојба : 100% Сосема нов Објект од Типот : Квадратен Бран Сигнал Генератор Главниот Чип : NE555 Влезен Напон : 5 V-15 VDC, 5 V за напојување, на излез тековната може да биде околу 15 MA; кога 12 V напојување, на излез тековната може да биде околу 35 MA Текст на струјата : ≥100 MA Излез Амплитуда : 4.2 V V-НП да 11.4 V V-НП. (Излез амплитудата ќе биде различен во зависност од влезниот напон) Максимална Излезна Струја : ≥15 MA (5 V напојување, V-НП е поголема од 50%), ≥35 MA (12 V напојување, V-НП е поголема од 50%) Изборен Стил : 1 Pc Квадратен Бран Сигнал Генератор, 3 Pcs Квадратен Бран Сигнал Генератор, 5 Pcs Квадратен Бран Сигнал Генератор Пакет Листа : 1 x Квадратен Бран Сигнал Генератор Или 3 Pcs Квадратен Бран Сигнал Генератор Или 5 Pcs Квадратен Бран Сигнал Генератор.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа