.

.

Beckett 213U-HD-3Б-18 Масло Режач Млазницата Адаптер 1/8 NPT x 9/16 x 24 TPI

Beckett 213U-HD-3Б-18 Масло Режач Млазницата Адаптер 1/8 NPT x 9/16 x 24 TPI

DEN 261.84
Достапност
Залиха

Млазницата Адаптер #213 U.Ова е новиот 213 U-HD-3Б-18. Слично на Beckett - но тоа има многу построги тема така што ќе биде речиси нема истекување помеѓу млазницата теми и адаптер конци!.Нов дизајн со 3Б 'класа од одговара" за машина за теми (млазницата крајот 9/16" x 24 TPI) практично insures дека нема да има протекување на гориво помеѓу млазницата адаптер теми и млазницата конци!.Првично наменета само за висок притисок на гориво системи ние се донесе овој висок квалитет дел на просечната котел техничар и дома-сопственик & не-го-yourselfer!.Млазницата Адаптер #213 UThis е новиот 213 U-HD-3Б-18 Similar да Beckett - но тоа има многу построги тема така што ќе биде речиси нема истекување помеѓу млазницата теми и адаптер теми!Нов дизајн со 3Б 'класа од одговара" за машина за теми (млазницата крајот 9/16" x 24 TPI) практично insures дека нема да има протекување на гориво помеѓу млазницата адаптер теми и млазницата теми!Првично наменета само за висок притисок на гориво системи ние се донесе овој висок квалитет дел на просечната котел техничар и дома-сопственик & не-го-yourselfer!Одговара на стандард млазницата линија 'J цевка' собранија (кои се 1/8" NPT) и стандардна големина млазници (со 9/16"-24 TPI млазницата тема)на Овој објект исто така е достапен за млазен мотор се користи и висок притисок/висока гориво го оценувате во 1/4" NPT со иста класа 3Б на собере на машина теми.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа