.

.

Elitzia Инфрацрвен Термичка Физички Меридијанска Енергија Топло Уред

Elitzia Инфрацрвен Термичка Физички Меридијанска Енергија Топло Уред

DEN 1622.40
Достапност
Залиха

Топлинска сонда направени од далеку инфрацрвена армирано стакло,ослободување на енергија најоддалечената.Добро допир чувство погодност за работа.Висока и ниска температура две програми,од вкупно liduuan температура switch.Нула електромагнетни бранови , брзите температурни промени.Добра фигура лесно да го користите,супер ac мини приклучок.Производство на настава На топло меридијанска енергија mechine користи ospecial опрема и може да се испуштаат далеку инфрацрвени зраци,и зраците можат да бидат испорачани до најдлабоките на телото.Не само што може да го подобри телото ладно синдром,се промовира циркулацијата на крвта.Тоа исто така може да го прилагодите балансот на автономниот нервен систем,подготвување на телото форма на здрав физички Произведуваат операција настава на Побарувачката може да биде dicided во согласност со гола кожа со облека работење 1. Облека : избор на температура во зависност од облека дебелина дебели препорачува висока температура iii фаза Тенка-препорачуваме употреба на висока температура во првата фаза,но мора да зависи од лични преференции и чувствителност на температурата може да биде 2. Гола кожа : одберете го саканиот медиуми(масло,масажа на масло)кои се применуваат во областа сакате акција Препорака : употребата студениот почеток,во зависност од личните желби и чувствителност на температура може да се применат обемот 1. рамена болка,forzen рамената 2. Зголемување на отпорот,превенција на инфлуенца 3. Ублажување на болка,болка во мускулите(болка во стомакот,болка во грбот,менструални болки,болки во зглобовите) 4. Меридијанска терапија,ублажување на стрес,замор 5. Регулирање на автономниот нервен 6. Подобрување на циркулацијата на крвта и лимфниот систем за дренажа 7. Намалување на менопаузата нарушувања 8. Животот не е законот 9. Го стимулира дигестивниот подвижност и подобрување на цревната средина 10. Мали физички функција на подобрување на 11. Зголемена телесна температура,стимулирање на метаболизмот Specifitation AC Напон : AC100-240 V 50/60 Hz го Оценувате Напон : DC12 V,30 W(max) Време на поставување : 60 минути Autto-оф Домаќин големина : 210 X67 X35 MM Тежина : 150g Додатоци : AC адаптер,упатството,гаранциона картичка.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа