.

.

Висока Јачина Гума, Neoprene Лист Без Лепило - 60A - 1/32 Дебела x 12 Широк x 12 Долго

Висока Јачина Гума, Neoprene Лист Без Лепило - 60A - 1/32 Дебела x 12 Широк x 12 Долго

DEN 1394.40
Достапност
Залиха

Облик : Лист; Материјал : Neoprene; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1/32"; Width : 12"; Должина : 12".Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,500 psi; Издолжување : 3.8; Солза Сила : 20 N/mm; Компресија на Сет : 0.3; Густина : 1.35 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 П.Н.Е. 610. Оваа формулација е посилни и потрајни од стандардните Neoprene за повеќе бара апликации.Neoprene има добар баланс на имоти и е погодна за масла, вода, и refrigerants додека останатите тешки и временските отпорни.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа