.

.

XIANYUNDIAN 1/2pcs 6mm Линеарна Топката Имајќи Буш Черупка CNC Делови 3D Печатач Цврст Полимер LM6LUU Имајќи Поправка Делови (Големина : 1 buc)

XIANYUNDIAN 1/2pcs 6mm Линеарна Топката Имајќи Буш Черупка CNC Делови 3D Печатач Цврст Полимер LM6LUU Имајќи Поправка

DEN 1334.40
Достапност
Залиха

Број на модел : Пластични имајќи LM6 LUU.прашина доказ,Шок доказ,noiseless,без повреда вратило,чистење(без лубрикант),.Со супериорен носат-отпор и да се Применуваат многу добро да ротација,замав и линеарно движење.За 3d печатари.Должина : 35mm●Име : RJ4 JP-01-06 Пластични линеарна топката baearings.●Внатре дијаметар : 6mm.●Надворешен дијаметар : 12mm.●Должина : 35mm.●Број на модел : RJMP-01-06 Overview : втората генерација инженеринг пластични линеарна имајќи RJMP има две предности : мали грешки и ниска цена.Димензии се во согласност со стандардот оборотните топката лежишта.Лесно е да се заврши на собранието со едноставно притискање со вашата рака.Еластична прскалки осигура безбедноста.Оваа стапка може да се користи со сите линеарни основи,тандем бази и вратило материјали.Карактеристики : прав доказ,Шок доказ,noiseless,без повреда вратило,чистење(без лубрикант),Со супериорен носат-отпор и да се Применуваат многу добро да ротација,замав и линеарно движење.Лесно е да се заврши на собранието со едноставно притискање со вашата рака.Одржување-бесплатен,само-подмачкување,нема потреба да земам гориво.Мала празнина (0.01-0.05 mm),погоден за 10-30 mm бунари со дијаметар.Matchable оски : Алуминиум вратило,Челик окно,од не ' Рѓосувачки челик вратило,Тешко оска,Карбонски влакна shaft RJMP-01-06 Одржување-free-дури и во песок, исто така може да се користат,главно, за индустрија : ракување,леење индустрија,прашина работилници,автоматизација опрема,теренските операции,фитнес опрема.Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку е-маил, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Задоволни сме да ви понудиме подобра услуга.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа