.

.

Електронски Реле Модул, Моќ Реле Модул 72mm 53mm 1.8 cm 5V/12V/24V(Изборен) Optocoupler Изолација Пластика

Електронски Реле Модул, Моќ Реле Модул 72mm 53mm 1.8 cm 5V/12V/24V(Изборен) Optocoupler Изолација Пластика

DEN 194.16
Достапност
Залиха

Користење на optocoupler изолација и реле контрола, AC250 V, AC10 A DC30 V, DC10 A.Усвоена на висок квалитет на електронски компоненти, и процесот, издржливост.Со фиксни завртка дупки за лесна инсталација. 100% сосема нов и висок квалитет.Силен нагон способност со транзистори се вози. 100% Сосема нов и висок квалитет.Користење на optocoupler изолација и реле контрола, AC250 V, AC10 A DC30 V, DC10 A.Усвоена на висок квалитет на електронски компоненти, и прецизност процес, осигурете се за издржливост.Силен нагон способност со транзистори се вози.Со фиксни завртка дупки за лесна инсталација Ниска вшмукување и голема порака.

Параметрите на стоката

Conditon:
100% Brand New
Working voltage:
5V/12V/24V(Optional)
Small Board PCB Size:
Approx. 72mm * 53mm * 1.8cm
Package Weight:
Approx. 60g/2.1oz
Module Interface :
Left 3 Pin Connector:
JD-VC:
Relay supply voltage
VCC:
Module supply voltage
GND:
Module ground
Right 4 Pin Connector:
VCC:
Module supply voltage 5V/12V/24V
GND:
Module ground
1N1-1N4:
Relay control interface, connected with IO port of MCU
Package List:
1 * 4 Channel Relay Module :
1 * Relay Schematic Diagram :
Note:
Please note that the new type and old type of this product will be sent randomly, and make sure you will not mind before ordering.

Подобро ви се допаѓа