.

.

Канал Цврста Состојба Реле Модул, 1 Канал Цврста Состојба Реле Модул со Осигурач, 1 Канал РБС Одбор со Електронски Компоненти(5V)

Канал Цврста Состојба Реле Модул, 1 Канал Цврста Состојба Реле Модул со Осигурач, 1 Канал РБС Одбор со Електронски

DEN 688.80
Достапност
Залиха

Материјал : високо-ниво активирањето цврста состојба реле модул е опремен со осигурач за да се обезбеди безбедно користење на модулот.На цврста состојба реле модул е многу чувствителен и има ниска контрола на власта.Атрибути : 1-канал цврста состојба реле модул има брзо префрлување функција, има силна анти-мешање способност, и е безбеден за време на употреба.Високо ниво на сигнал активира режимот.Брзо да се префрлате, силни анти-мешање способност.Со осигурач за да се обезбеди безбедно користење на овој модул.Спецификација : напон : DC 5 V/12 V (Изборен) Активирањето на владата : Високо ниво повлекуваат Чкрапалото напон : -3.3-5 V : Високо ниво на државата, реле НА -0-2.5 V : Ниско ниво на држава, реле ИСКЛУЧИТЕ Оптоварување напон : 250 VAC Оптоварување струја : 2 A Max работат на струјата : 13.8 ма Модул живот : 10 милиони пати Тежина : Околу. 12g Пакет листа : 1 * Цврста Состојба Реле Модул.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа