.

.

12mm Линеарно Движење Прачки,2 ПАРЧИЊА Случај Појачани Хром Линеарна Железнички Вратило Водич за 3D Печатач,DIY,ЦПУ Метрички G6 Толеранција (200mm)

12mm Линеарно Движење Прачки,2 ПАРЧИЊА Случај Појачани Хром Линеарна Железнички Вратило Водич за 3D Печатач,DIY,ЦПУ

DEN 384.00
Достапност
Залиха

На линеарно движење род е изработена од јаглероден челик супстрат (GCr15),по висока фреквенција стврднување и centerless мелење.Широко се применуваат во CNC, 3 D принтер, автоматски машини,шприцоване машина, гравирање машина,итн.особено во имајќи цел.Површината е хром галвански да се подобри цврстина.Поради цврста површина, тие може да се продолжи работниот век на опремата.тие може да го продолжи работниот век на опремата.Beveled на двата краја за лесна инсталација и го спречува вашиот раце од се повредени за време на инсталацијата.Метрички G6 толеранција, површина грубост ra0.3-ra0.5, цврстина за HRC58-64, стврднување длабочина : 0.8-2,5 MM правост≤0.1/1000 MM,хром дебелина : 0.015 ММ-0.02 ММ, заобленоста : не повеќе од 3µm.На линеарно движење род е изработена од јаглероден челик супстрат (GCr15),по висока фреквенција стврднување и centerless мелење Широко се применуваат во CNC, 3 D принтер, автоматски машини,шприцоване машина, гравирање машина,итн.особено во имајќи цел.Површината е хром галвански да се подобри цврстина.Поради цврста површина, тие може да се продолжи работниот век на опремата.Beveled на двата краја за лесна инсталација и го спречува вашиот раце од се повредени за време на инсталацијата.Метрички G6 толеранција, површина грубост ra0.3-ra0.5, цврстина за HRC58-64, стврднување длабочина : 0.8-2,5 MM правост≤0.1/1000 MM,хром дебелина : 0.015 ММ-0.02 ММ, заобленоста : не повеќе од 3µm.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа