.

.

1000V Диоди Мост Брзо Топлина Дисипација Еднонасочно 1А Плоштад за Мали Тековната за Ниска Моќност Прекинувач(се Продаваат 5)

1000V Диоди Мост Брзо Топлина Дисипација Еднонасочно 1А Плоштад за Мали Тековната за Ниска Моќност Прекинувач(се

DEN 1768.80
Достапност
Залиха

На rectifier мост користи еднонасочно спроводливост на диоди да се конвертира наизменични струја во еднонасочна струја.Погоден за апарати за домаќинство и индустриски електронските кола.Како еден вид на моќ компонента, rectifier мост е широко се користи.Се користи во различни напојување опрема.На rectifier мост има карактеристики на малата големина и лесен за употреба.Со добар температура и моќ циклус способност обезбедува стабилни перформанси.На rectifier мост користи еднонасочно спроводливост на диоди да се конвертира наизменични струја во еднонасочна струја.Погоден за апарати за домаќинство и индустриски електронските кола.Како еден вид на моќ компонента, rectifier мост е широко се користи.Се користи во различни напојување опрема.На rectifier мост има карактеристики на малата големина и лесен за употреба.Со добар температура и моќ циклус способност обезбедува стабилни перформанси.

Параметрите на стоката

Condition:
100% Brand New
Item Type:
DB107S Rectifier Bridge
Voltage:
 1000V
Current:
 1A
Optional Quantity:
1pc, 5pcs, 10pcs
  :
Package List:
1 Set x Rectifier Bridge :

Подобро ви се допаѓа