.

.

Памук Филтри Памук Филтри Microdermabrasions Филтри, 500pcs Замена Сунѓерот Памук Филтер Круг Филтрирање Влошки За Blackhead Отстранување Убавина Машина[10мм]

Памук Филтри Памук Филтри Microdermabrasions Филтри, 500pcs Замена Сунѓерот Памук Филтер Круг Филтрирање Влошки

DEN 167.76
Достапност
Залиха

【Широка Употреба】Овие филтер замени со киселина и алкално отпорни и добра вентилација, се погодни за дијамантски dermabrasion совети или microdermabrasions за нашите demestic или салон за убавина користење. 【Безбедно и Издржливи】овие вакуум памук филтри се направени од високо квалитетна памук, без несакани или токсични мирис, за нега на кожата памук нема да се стимулира вашата кожа. 【Факултативна Дијаметар】 овие сет на лицето вакуум филтри 10мм / 0.39 инчен, 15mm / 0.59 инчен, 20mm / 0.79 инчен, 25мм / 0.98 инчен, 30мм / 1.18 инчен, 40mm / 1.57 инчен, 50мм / 1.97 инч.Работи со било лицето вакуум масажа или dermabrasion машина која се користи овој тип на филтри. 【Екстра Замена Филтри】овие памук филтри може да се примени за да го филтрирате cuticle да ги избегне, вдишуваш во главниот мотор,Лесен за употреба и да го замени.Може да се примени за да го филтрирате cuticle да ги избегне, вдишуваш во главниот мотор да се продолжи на алатки кои им служат на живот. 【Количество】вклучува 500 пакет од памук филтер замени, бела боја, обилна количина за вашето секојдневно користење.Се препорачува да се замени филтер по секој третман.Карактеристики : 1. Направени од високо квалитетен материјал, кој е мека, и еко-пријателски. 2. Работи со различни видови на убавината машина, како што се blackhead отстранување машина, дијамант dermabrasion машина, итн. 3. Безбеден, чист, hygeian и нетоксичен. 4. 7 различни дијаметри се опционални, кои може да се соберат различни машини и да се исполнат различни барања. 5. 100pcs сет, што е доволно за да можете да ја користите, одличен додаток за убавина машина.Карактеристики : Материјал : Памук Боја : Бела Факултативна Дијаметар : 10мм / 0.39 инчен, 15mm / 0.59 инчен, 20mm / 0.79 инчен, 25мм / 0.98 инчен, 30мм / 1.18 инчен, 40mm / 1.57 инчен, 50мм / 1.97 инчен Пакет Тежина : Околу. 2-33g Предмет Тип : Филтер Памук Функција : Погодна за разни видови на убавината машина, како што се blackhead отстранување машина, дијамант dermabrasion машина, итн.Пакет Содржи : 500 x Филтер Cottons.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа