.

.

XTAR VP2 Независни 2-канален Батерија Полнач w/ Dual Напон Дисплеј, USB Напојување Банка за 18560 и слични Литиум Јонска и LiFePO4 Клетки (Едноставен Комплет - нема Автомобил Полна

XTAR VP2 Независни 2-канален Батерија Полнач w/ Dual Напон Дисплеј, USB Напојување Банка за 18560 и слични Литиум

DEN 383.52
Достапност
Залиха

Едноставно Полнење - вклучува полначот и/C адаптер само - нема автомобил полнач.Ажурирана верзија на VP1 - сега вклучува USB излез, делува како моќ банка кога не е поврзан со надворешна сила!. 2 независни полнење на канали со 3 фаза полнење; напон се прикаже; 3 сегашното ниво селекции; 3 напон селекции за различни батеријата хемиски.Низок напон, над-оптоварување, обратно поларитетот и во текот-топлина заштита; моќ индикација, LED статус вклучувајќи напон и нивото на батеријата. 1 година гаранција кога набавува од овластен XTAR дилер.На XTAR VP2 е најсофистицираните полнач на пазарот за двете заштитени и незаштитен 18650 клетки, додека слична големина клетки вклучувајќи 10440, 14500, 14650, 16340, 17670, 18350, 18500, 18650, 18700, 22650, 22550, 26650, во батеријата хемиски вклучувајќи повеќе напони на Литиум Јонска и Li Fe PO4 клетки.Карактеристики три корисник избор на напонски излези, три корисник избор на наполнетост на тековната профили, и реално напон се прикаже и за нивото на наполнетост на екранот за двата канали.Исто така, покажува моќ/статус на полнење, полнење на сегашните и на владата.Сега вклучува USB полнач за функционалност!Кога се користи без надворешен DC напон на текст; на VP2 може да се користи како USB напојување банка со држење на mode копчето за 1,5 секунди.На VP2 е изградена од многу компактен и огноотпорни ABS пластика за домување, со добро инженерните топлина дисипација од три страни.Ова е полначот за да добиете ако се грижите за вашето 18650 или слични клетки.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа