.

.

Максимум Подесување 21-20003-02 Худ QuickLIFT ПЛУС Компатибилен со Jeep Wrangler Л 2018+ & Компатибилен со Џип Гладијатор 2020+ (Гром-во Системот - Сите Црна Компоненти)

Максимум Подесување 21-20003-02 Худ QuickLIFT ПЛУС Компатибилен со Jeep Wrangler Л 2018+ & Компатибилен со Џип

DEN 2398.80
Достапност
Залиха

✔ ТОП-ВО ХУД Quick LIFT СИСТЕМ (Сите-Црна прав-обложени компоненти) - 5 минути инсталација користење на постојните монтажа локации (Види Fitment детали куршум точка подолу).БЕЗ МОДИФИКАЦИИ НА ВОЗИЛО - Нашиот систем завртки со користење на сите постоечки монтажа локации, апсолутно НИКАКВИ модификации се потребни за да го инсталирате овој систем. ✔ ПРОГРЕСИВНА ГАС ИЗВОРИ од Максимум Подесување.Нашите ексклузивни крајот на сила dampening забавува стапка на проширување во текот на финалниот инчи на патување елиминирање на стрес на хаубата.Скролувајте надолу во овој оглас за да ја видите нашата Инсталација Видео и само колку голема овој систем функции. ✔ ДИЗАЈНИРАН И ПРОИЗВЕДЕН ВО САД - Сите компоненти во нашата Quick LIFT системи, вклучувајќи го и нашиот документација & полна боја прирачници дека ќе одиме некој преку оваа едноставна инсталација - на нашите клиенти на прво место. ✔ БРЗ-ПОРАКА - и Двете пониски кочење додатоци вклучуваат брзо ослободување механизам кој овозможува капак за да бидат ослободен од гасни амортизери.Вашиот худ, тогаш ќе се прошири назад кон шофершајбната како ако рамења не беа инсталирани.Едноставно snap ги врати за да се користат вашата Худ Quick LIFT Систем. ✔ FITMENT - Максимум Подесување е 21-20003-02 е компатибилен со Jeep Wrangler Л (2018+) & Компатибилен со Џип "Гладијатор" (2020+) за Северна Америка. (Овој систем НЕ е компатибилен со возила надвор од Северна Америка, Mojave издание, 392, & cid капи кои бараат поголема сила амортизери).Купување на 21-20004 M за Mojave или возило надвор NA 21-20007 за Рубикон 392. Го замени вашиот аспираторот проп род, денес со нашиот Максимум Подесување топ-во Худ Quick LIFT систем, само 10мм штекер клуч потребни за инсталација.Прогресивна гас извори ќе ги укине и држете го аспираторот без потреба за лошо поставени проп-род, едноставно започнете да го подигнете вашиот худ и нека Quick LIFT систем се преземе.Вашиот хауба ќе ги укине и држете се цврсто на поставените позиција - елиминирање на вашиот проп род денес.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа