.

.

POWERTEC 13132 62 x 1/8 x 14 TPI Бенд Виде Ножот, за POWERTEC, Ryobi, Вен, Вештин 9 Bandsaw

POWERTEC 13132 62 x 1/8 x 14 TPI Бенд Виде Ножот, за POWERTEC, Ryobi, Вен, Вештин 9 Bandsaw

DEN 544.80
Достапност
Залиха

ВКЛУЧУВА : 62 инчен bandsaw нож (едно парче) – погоден за повеќето 62" долго, 1/8" широк, 0. 025" дебела, bandsaw ножеви.КВАЛИТЕТ : бендот го виде ножот е направен од премиум, висок степен на јаглероден челик со отпорност на топлина и заварување.ДИЗАЈН : Оваа прецизност алатка за сечење е изградена со оптимален геометриски заб аранжман, кој овозможува лесна сечење резултати на високи перформанси брзини.ПРИМЕНА : Флексибилен јаглерод тешко работ на ножот работи совршено со тврди и меки дрва, пластика, и плус обоени метали.ЗАБИТЕ СПЕЦИФИКАЦИИ : 14tpi сечилото има raker set / редовно забите профил.Воведување на замена Bandsaw Ножеви со POWERTEC.Оваа високи перформанси сечилото е дизајнирана за да им обезбеди сигурен сечење акција и избави завари на дрво, пластика и обоени метали.Направени од високо јаглероден челик, овие 62 x 1/8 bandsaw ножеви се отпорни на топлина и да понуди премиум прецизно сечење корисничко искуство.Секој заварување е за правилно заб проред, според поставена и точно се завршувањето.На bandsaw сечилото метални заби функција оптимален геометриски дизајн и се појачани да РК 64-66. POWERTEC бенд видов ножеви остане остри со долг живот и во согласност перформанси.Нашите ножеви се направени да носат рамномерно и испорача директно намалувања на екстремни брзини.СОВРШЕН FITPOWERTEC BS900 Ryobi BS904 GWen 3959 Skil 3104 Craftsman 2442 10 3 Тркала Бенд Saw POWERTECis професионална производител на високо квалитетни машини за обработка, дрво работа додатоци и широк асортиман на ОЕМ замена на делови.Ние сме посветени да ги надминува очекувањата, додека со најдобри иновации, технологии и развој на производи за индустријата.Оваа високи перформанси сечилото е дизајнирана за да им обезбеди сигурен сечење акција и избави завари на дрво, пластика и обоени метали.Направени од високо јаглероден челик, овие бенд видов ножеви се отпорни на топлина и да понуди премиум прецизно сечење корисничко искуство.Секој заварување е за правилно заб проред, според поставена и точно се завршувањето.Бендот го виде ножот метални заби функција оптимален геометриски дизајн и се појачани да РК 64-66. POWERTEC бенд видов ножеви остане остри со долг живот и во согласност перформанси.Нашите ножеви се направени да носат рамномерно и испорача директно намалувања на екстремни брзини.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа