.

.

Премиер-Линија 9059581 Хексадецимален Завртки, 3/8 во.-16 1 X in., Одделение 304 Од Не ' Рѓосувачки Челик, 25-Пакет

Премиер-Линија 9059581 Хексадецимален Завртки, 3/8 во.-16 1 X in., Одделение 304 Од Не ' Рѓосувачки Челик, 25-Пакет

DEN 422.16
Достапност
Залиха

Големина : 3/8 инчи-16 X 1 инч.Една од најчестите и разноврсна сврзувачки елементи.Дизајниран за употреба со лешник или навој дупка на ист дијаметар и конец големина.Карактеристики на 6 двострано главата и можат да бидат зацврстени со користење на клуч или приклучок алатка.Ореви & подлошки не се вклучени.Хексадецимален завртки се еден од најчестите сврзувачки елементи и може да се користи во широк спектар на апликации.6 двострано глава ги прави лесно да се инсталира користење на стандарден клуч или приклучок алатка.Ореви и подлошки не се вклучени, така што ќе треба да се купи одделно.Подлошки помогне да рамномерно се дистрибуираат товарот и секогаш треба да се користат под гром главата и под нут (само под гром главата ако инсталирате во навој дупка).Рамни подлошки и заврши/стандард хексадецимален завртки голема работа за повеќето апликации, иако ако гром може да биде предмет на прекумерна вибрации, препорачливо е кодот за подлошки и заклучување ореви се користи наместо.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа