.

.

Скокач Кабли 1 Мерач 25 Метри, Automatters Тешки Бустер Кабли со торбичката, Скок Започнете со Мртвите или Слаби Батерии за Автомобил (1AWG x 25FT)

Скокач Кабли 1 Мерач 25 Метри, Automatters Тешки Бустер Кабли со торбичката, Скок Започнете со Мртвите или Слаби

DEN 1199.28
Достапност
Залиха

AUTOMATTERS СКОКАЧ КАБЕЛ : 25 FT 1 Мерач бустер батеријата скокач кабли, поврзете се и започнете со мртвите или слаби автомобил батеријата.Идеален за автомобили, спортски автомобили, комбиња, камиони и други возила.СУПЕРИОРНИ ПЕРФОРМАНСИ : ЦЦА (бакар обложени алуминиум) кабел и 100% бакар и вилиците на стеги направи извонреден за електрична спроводливост.ИЗДРЖЛИВ ДИЗАЈН : Метежот-бесплатен кабелски остане флексибилна во ладно време.Силни извори направи стеги залак терминал добро и не падне.Торбичката ВКЛУЧУВААТ : Вода-доказ и прашина-доказ, Automatters складирање кеси се идеални за транспорт и чување.ГАРАНЦИЈА : 1 година ограничена гаранција.Ве молиме контактирајте Automatters ако имате било какви прашања, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Automatters Скокач Кабли , Тешки Бустер Кабли со торбичката, Скок Започнете со Мртвите или Слаби Батерии за Автомобили, спортски автомобили, Комбиња и Камиони.Поврзете на црвениот позитивниот(+)кабел за да го позитивниот(+)батерија пост на мртвите батеријата.Поврзете го другиот крај на црвениот кабел за позитивни батеријата пост на бустер батеријата.Поврзете на црна негативниот(-)кабел за да го негативните пост на бустер батеријата.Поврзете го другиот крај на црна кабел за да го моторот блок на застој возило подалеку од батеријата.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа