.

.

Johnson Controls P-8000-1 Притисок Контролер, Пропорционално, -30 Хг до 10 psig

Johnson Controls P-8000-1 Притисок Контролер, Пропорционално, -30 Хг до 10 psig

DEN 16761.60
Достапност
Залиха

Опремени со flexure држела за да се намали hysteresis и триење.Располагање со низок или висок притисок елемент собранието.Излез притисок со кој се означува составен од 0 до 30 psig (од 0 до 210 k Pa) колосек.Мерач и го постави точка dial се видливи преку маска.Дизајниран за површинска монтажа апликации кои бараат контролорот да се наоѓа на локално control panel.P-8000 Притисок Контролер овозможува пропорционален или двете-позиција контрола во апликации кои бараат контролорот да се наоѓа на локално control panel.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа