.

.

Термо Научни Finnpipette F2 Променлива Волумен Multi-Channel Pipettor

Термо Научни Finnpipette F2 Променлива Волумен Multi-Channel Pipettor

DEN 8044.08
Достапност
Залиха

Волумен опсег : 50-300l.Зголемувања : 5l.Тест волумен : 300l/150l/50l.Точноста : +/- 0.7%/1%/1.5%.Прецизност : +/- 0.25%/0.5%/0.8. Scilogex Micro Pette Плус Целосно Autoclavable 8-Канал Променлива Волумен 0.5-300µl Pipettor се калибрира во согласност со Меѓународните Стандарди Организацијата/Предлог Меѓународниот Стандард 8655. Јачина на звук прилагодување на одбраната со вртење на палецот клипот механизам.Секој Pipettor поминува на контрола на квалитетот/калибрација тест и е обезбеден со соодветен сертификат.Лесно да се калибрира и одржување со алатка обезбедени.Лесен и ергономски дизајн помага да се избегнат повторувачки вид на повреди.Јасен дигитален дисплеј.Составен совет ejector за пристап во тесен цевки.Индивидуални клипот/совет конус склопови овозможуваат лесно поправка и одржување; autoclavable совет-конус.Се користи со "универзално' pipette совети. 3 годишна гаранција.Scilogex # : 71311212.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа