.

.

Craftdady 87 Двор Двојно-Пати Пристрасност Лента 5/8 инчи Полиестер Bunting Пристрасност Ткаенина Лента за Шиење Обврзувачки Quilting Hemming Seaming, Портокал

Craftdady 87 Двор Двојно-Пати Пристрасност Лента 5/8 инчи Полиестер Bunting Пристрасност Ткаенина Лента за Шиење

DEN 1814.40
Достапност
Залиха

Пакетот Вклучува 1 тркалаат за 80m(87 дворови/262 метри) пристрасност ленти во портокалова боја, за 5/8"(14~15mm) широк, 0.3 мм дебел.Висок Квалитет Нашата полиестер пристрасност ленти се издржливи и здрав со мазна текстура, не водат, мека и colorfast за различни изработката цели.Повеќекратна Употреба Ткаенини панделки се користат за шиење, seaming, hemming, quilting, дома и облека проекти.Можете да ги користите за да го акцент на отклонување на облека, перница, торба, чанта, троседот и повеќе.Лесно да се Примени Овие ленти се пре-укината така можете да ги користите директно, без пеглање.Двоен-пати пристрасност ленти даде дополнителна заштита и го прави полесно да се поврзе директно или заоблен рабови.Со Гајтанот Мека панделки доаѓаат со гајтанот и се прилагодливи, може да се намали во тоа е потребно должина со ножици.Кога не е во употреба, само да ја заврши назад низ гајтанот и продавница.Двоен-Пати Ткаенина Пристрасност Лента Прошарана се Тркалаат, Orange Length : 80 метри/87 дворови/262 feet Great за остварување на права или заоблен рабови.Двоен-пати пристрасност се полесно да се работи со кога станува збор за шиење, seaming, обврзувачки, hemming, pipping, и други облека проекти.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа