.

.

uxcell Воздушниот Компресор Проверете Вентил, G1/2 x G3/8 x G1/8 Машки Конец, 3 Начин Пневматски Додаток, Месинг за Централна Пневматски Воздушниот Компресор

uxcell Воздушниот Компресор Проверете Вентил, G1/2 x G3/8 x G1/8 Машки Конец, 3 Начин Пневматски Додаток, Месинг

DEN 239.76
Достапност
Залиха

Тема Големина : G1/2, G3/8, G1/8. Вкупната Големина (L*W*H) : 42 x 37 x 36mm (1.65" x 1.46" x 1.42").Ве молиме проверете за компатибилност пред купување.Трите теми се соодветно цевка за поврзување, воздушниот притисок во резервоарот и компресор клипот пумпа.Одлична замена за вашите стари или скршени проверете вентил ако тоа е протекување или не затворање исклучи струење.Тоа е изградена со висока јачина месинг со добра отпорност на корозија, кои не бараат премногу одржување.Пред замена на вентил, бидете сигурни дека компресор е целосно затвори и притисок е целосно ослободени.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа