.

.

Картер ACCURIGHT 92.5 X 1/4 X 4 TPI BANDSAW Сечилото

Картер ACCURIGHT 92.5 X 1/4 X 4 TPI BANDSAW Сечилото

DEN 560.64
Достапност
Залиха

Прецизност бланширан заби за непречено сечење.Индукција појачани за максимална живот.Flexback изградба.Натпреварот заб заварени.Поставува нови стандарди за прецизност и издржливост.Accu Right бенд видов ножеви се специјално дизајнирани да ви помогнат побрзо и со поголема точност.Accu Right поставува нови стандарди за издржливост; мазна, директно намалувања; и способност за обликување прецизен цртеж.Accu Right ножеви, работат добро во широк опсег на материјал; hardwoods, softwoods, и некои пластични делови.Тие поседуваат бланширан заб, хард-edge flex назад дизајн и се достапни во големини да се вклопуваат речиси сите bandsaws на пазарот денес, од дома мајстори на индустриски модели.Одберете го сечилото врз основа на типот на сечење е потребно.Дебелина на материјалот диктира TPI (Забот На Инч) барања.Генералното правило е да се користи нож со доволно TPI да имаат најмалку 3 до 6 заби во материјалот при сечење, но не повеќе од 12 години и не помалку од 3. EX : 1-Инчи дебела акции треба да се користи 6 или 10 TPI. 3 TPI и помалку ќе им даде премногу груб намалување и може да предизвика chipping во некои шумата. 14 TPI и високо не би се отстрани дрвени струготини соодветно и на тој начин ќе горат како ја сече, зголемување на топлина во сечилото и намалување на нејзиниот корисен век на траење.Тип на Намалување одредува сечилото ширина; јас.e.на построги радиусот на кривата на помали сечилото треба да биде. 1/8-Инчен и под Најдобри за помал радиус копчето за работа (одличен избор за тенок материјал кога се користи со Картер Стабилизатор) 3/16-Инчен да 3/8-Инчен Сечење облини и светлина resaw со помали пили (12-Инчен) 3/16-Инчен да 1/4-Инчен одлични Картер Стабилизатор. 1/2-Инчен 1-Инчен Resaw и широки контури (повеќето 14-Инчен пили само ќе бидат во можност да тензија на 1/2-Инчен со само парк во пролет, па ние препорачуваме Картер Кобра Серпентина на некој со 14-Инчен видов нарачување 1/2-Инчен или поголем ножеви.Должина на ножот може да се утврди се гледа во вашите пили прирачник за корисникот или од видов себе.Повеќето комерцијално достапни 14-Инчен пили ги користите 93-1/2-Инчен стандард ножеви или 105-Инчен за пили со стој блок инсталиран.Ве молиме потврдете го вашиот нож големина пред да нарачате.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа