.

.

ДНК Motoring WFMK-007 4Pcs Кал Guard Поздравниот Размавта Полнење Компатибилен со 14-18 Silverado 1500, Црна

ДНК Motoring WFMK-007 4Pcs Кал Guard Поздравниот Размавта Полнење Компатибилен со 14-18 Silverado 1500, Црна

DEN 935.76
Достапност
Залиха

Направен од Висок Квалитет на Горивото Моделирани ABS Пластика за Сила и Издржливост.Пред-Drilled Монтажа Дупки натпревар ОЕМ Шема. 1/8" Дебела / Мат Финиш.Појавување на Боја на Монтирање на Хардвер за Дискретна Инсталација.Компатибилен со 14-18 Silverado 1500 / 15-18 Silverado 2500 3500 HD HD; Не одговара Dually Модели.Боја : Црна.Материјали : ABS Пластика.Стил : За Вбризгување На Пластични.Завршна Површина : Мат.Дебелина : 1/8".ОЕМ Дел Број : 22894857, 23387353, 19213394, 22894862. 14-18 Silverado 1500. 15-18 Silverado 2500 3500 HD HD.Не се вклопуваат Dually Модели.Кал клапи служат за да shield автомобили од кал и други остатоци распространети од страна на гуми.Важно е дека и двете задни и предни гуми биде опремена со кал клапи како патот остатоци ќе бидат клоци и мали камења се фрлени од страна на гуми може да предизвика гребнатини и други оштетувања на возила и други возила од позади.Со кал чувари, кал, снег, лапавица, и други патот остатоци се чуваат во рамките на возила со тркала.Повеќе остатоци се блокирани од оштетување на возила заврши, помала веројатноста да се наслика штета и ' рѓа или корозија проблеми.Нашите професионални техничари прават тешки за истражување и развој во тестирање автомобил апликации и опрема за нашите производи.Ние, исто така, направи ригорозни тестирање на сила, издржливост, како и долговечност на материјалот со цел да бидете сигурни дека кога производот ќе пристигне на потрошувачите крајот дека е подготвен да оди без грижи.На mudflap или кал guard се користи во комбинација со возило фендер за заштита на возила, патници, други возила и пешаци од кал и други летачки остатоци фрлени во воздух од страна на ротирачки гуми.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа