.

.

Притисни за да го Поврзете Цевки Вклучите, Директно им Помогнам Брзо Ослободување Конектори Воздух Алатка Фитинзи, Машки Директно 1/4 Цевка OD x 1/4 NPT Тема Цевка Брзо с?

Притисни за да го Поврзете Цевки Вклучите, Директно им Помогнам Брзо Ослободување Конектори Воздух Алатка Фитинзи,

DEN 794.40
Достапност
Залиха

Изработен од квалитетни пластични и нерѓосувачки челик за трајни употреба.Лесно да се инсталира и да се отстранат, со добри печат сопственост.Тип : Машки Права, Големина : 1/4" Цевка OD x 1/4" NPT Тема.Течност Тип : воздух, вакуум; Оперативен Притисок : 0 - 150 PSI/ 0-9.9 kgf/cm2 (0-990k Pa); Работна Температура : 0-60℃ 32-140℉; Негативен Притисок : -100 Kpa -29.5 Во Х. Применливо Цевка : СТП/ PA/ PE/ ПВЦ.Функција : -Притисни Фитинзи се користи главно за брз приклучок на цевки, којшто може да се постигне линија поврзани или неповрзани. -Широко се користат во индустриите за автоматско производство на опрема како машини, електроника, автомобили, пакување и медицински.Спецификација : Тип : Машки Права, Големина : 1/4" Цевка OD x 1/4" NPT Thread Fluid Тип : воздух, вакуум; Оперативен Притисок : 0 - 150 PSI/ 0-9.9 kgf/cm2 (0-990k Pa); Работна Температура : 0-60℃ 32-140℉; Негативен Притисок : -100 Kpa -29.5 Во H Пакетот вклучува : 20 X Притисни за да се Поврзете Цевка Монтирање.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа