.

.

5 Парче Dotting Пенкало, Qkiss Двојно Глави Dotting Пенкало Кристал Кристал Берач Пенкало, Нокти Помине Уметност DIY Декорација Алатка

5 Парче Dotting Пенкало, Qkiss Двојно Глави Dotting Пенкало Кристал Кристал Берач Пенкало, Нокти Помине Уметност

DEN 244.56
Достапност
Залиха

Двоен-заврши дизајн : Секоја вежба има 2 глави.Самолепливи восоци со вискозитет може да се користи за пренос на кристали.Можете да ја прилагодите кристал со нерѓосувачки челик и потоа притиснете на површината на ноктите за да се задоволат различните потреби.Висок квалитет, мала тежина и издржливост : четка има метал печат дека сигурно ќе се заклучи пенкало тело и пенкало совет, правење четка издржливи и долготрајни.Светли бои, уникатен и стилски.Нема деформација, не отпорност и издржливост.Телото е направена од ултра-лесни пластика која ви овозможува да се наслика непрекинато часа без тешки tools.Лесен за користење : Ова два-крај нокти алатка го прави полесно за вас да се направи вашиот сопствен ноктите.Тоа е лесно да се работи, па можете да префрлувате мали предмети попрецизно и да заштедат време и напор.Широко се користи : Овие восок рака нокти алатки се погодни за сите мали предмети кои треба да се подигнат, како што се rhinestones, кристали, камења, бисери, sequins, итн.Тоа е идеален за создавање на свој прекрасни помине уметност на вашите нокти или ноктите.Вештачки нокти и природни нокти.Гаранција за квалитет : Ние сме горди да се обезбеди 100% поддршка за сите производи.Ако не сте задоволни со набавка за било која причина, ве молиме контактирајте со нас, бидејќи нашата главна цел е задоволството на клиентите, ние сме посветени на обезбедување на услуги за вас.Опис : помине уметност лагер пенкало е дизајнирана посебно за преземање на вежба, вежба точка, кука цвеќиња.Модерен и висок квалитет, постојат две цвет раководител, и дијаметар на секое пенкало на двете страни на цвет глави се различни, се олесни вашето користење, но исто така ја зголемува корисноста на производот.Карактеристики : 1. Посебно дизајниран за преземање на вежба, вежба точка, кука цвеќиња. 2. Јасно се справи со шарени монистра во тоа, едноставен и исклучителна. 3. Пенкало-стил на дизајн, лесно да се контрола и да работат. 4. Двојно глави дизајн ја зголемува корисноста на производот. 5. Се одликува со транспарентна пластична цевка, лесно да се носат и продавница. 6. Погоден за нокти DIY нокти или нокти салон.Спецификации : Предмет Тип : Ноктите Вежба Пенкало Материјал : Акрилна Боја : Златна, Црна, Виолетова, Сребрена, Портокалова Вежба Глава Дијаметар : 3 мм, 2,5 mm, 2 mm, 1.5 mm, 1 mm Пенкало Должина : Околу.15cm / 5.9 инчен Пакет Тежина : Околу.47g Пакет Листата : 5 x Помине Уметност Лагер Пенкало.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа