.

.

Фунта Печат & Снабдување SSS 9000.750316GR300X6 Зелена Бенд со Сива Лента 316LSS/Графит Спирала Рана Заптивка, -150 да 842 Степени Целзиусови Температура Опсег, 1.00 ID, 2.63 OD, на 3/4 Цевка

Фунта Печат & Снабдување SSS 9000.750316GR300X6 Зелена Бенд со Сива Лента 316LSS/Графит Спирала Рана Заптивка,

DEN 296.88
Достапност
Залиха

ASME B16.20 Дихтунзи за ASME B16.5 прирабници / класа 300. Центрирање прстен точно ја лоцира заптивка на страната на лицето, обезбедува дополнителни радијална сила, и делува како компресија граничник.Спирала ликвидација (запечатување елемент) се состои од метал и мека додатен материјал.Температурата опсег (F) : -150 да 842 Степени.Издржлив, лесен за инсталација и отстранување.Спирала рана заптивка, 3/4" цевка големина, 300# класа прирабница, 316 SS windings со флексибилни графит додатен За апликации со високо температурни варијации, термички велосипедизам и притисок варијации.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа