.

.

Gizmo Dorks 1.75 mm PLA Филамент 1kg / 2.2 lb за 3D Печатачите, Промена на Бојата Пурпурна да Розова

Gizmo Dorks 1.75 mm PLA Филамент 1kg / 2.2 lb за 3D Печатачите, Промена на Бојата Пурпурна да Розова

DEN 814.80
Достапност
Залиха

1.75 mm дијаметар, 1kg нето тежина, PLA Филамент.Филамент Заобленоста : +/- 0.07 mm.Филамент Дијаметар : +/- 0.05 mm.Се препорачува Печатење на Температура : 200 - 210°C, во зависност од печатач модел.Компатибилен со Rep Rap, Makerbot, Afinia, Solidoodle или било кој стандарден гајтанот базирани на 3 D печатач.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа