.

.

Timberland ПРО Жените Newbury ESD Лизга-На Работа Заглави

Timberland ПРО Жените Newbury ESD Лизга-На Работа Заглави

DEN 2278.80
Достапност
Залиха

100% Кожа.Гумен ѓон.Премиум полно зрно кожа.Изграден на жените специфични последен за оптимално се вклопуваат и удобност.Легура безбедност пети.Електро-статички dissipative.Цемент конструкција за флексибилност.Како лидер во работа за жени обувки, ние го користиме истиот внимание на детали, квалитет на материјалите и докажани технологијата, кои одат во нашата машка производи - креирање на колекција кој е еднаков на секој начин.Таа ги исполнува одговара на потребите на женска нога, додека е привлечен за жените стил параметри.Колекцијата овозможува супериорна удобност, издржливост и перформанси за да одам на работа.Timberland постави нови индустриски стандарди за изработка, трајност и заштита при тоа, воведен е автентична, водоотпорен кожа го подигнете во 1973 година. Глобален лидер во дизајн, инженеринг и маркетинг на премиум обувки, Timberland вредности потрошувачите кои негуваат отворено и нивното време во тоа.Timberland е индустриски лидер во користењето на двете одржлив и рециклирани материјали во неговите чевли, како и на нејзините обувки пакување.На Timberland Компанијата верува во корпоративна одговорност и поддржува бројни граѓански и социјални проекти во текот на годината.Ние знаеме што ќе се носат е толку важно како и алатки ги користите.Ние исто така знаеме дека она што е потребно за да одам на работа е секогаш се менува, па така нашите обувки и облека секогаш се развива, конструиран со технологии за да се обезбеди најдобрите удобност, издржливост и перформанси на целиот Ден, долго.Во 1973 нашите оригинални водоотпорни чизми се нарекува "Timberland" биле измислени.Тие се солиден, добро стокмено, и—благодарение на иновативни шприц техника која беше нови во индустријата за обувки—тие издржа елементи.Овие премиум "жолта" чизми постави нови стандарди за водоотпорни перформанси во индустријата за обувки.Тие станаа еднакво популарни со отворено ентузијасти кои се потребни за заштита на сите услови, професионални трговија работници кои се потребни солиден сигурен опрема, и многу други кои само сакав голема потрага пар на чевли.Овие чизми дефинирани нашиот бренд.Тие беа толку ваков дека во 1978 ние преименувана во целата компанија.Timberland е наследство на тешка работа, иновативност и љубов кон природата продолжува.Ние сме тука да ги инспирира и да им овозможат светот на чекор надвор, да работат заедно и да се направи тоа подобро.Денес, ние се најде на отворено насекаде, од десно надвор од нашите врати на места и далеку надвор.Ние го најде тоа во градови, предградијата, и селата.Тоа е каде што работат, да играат и да се поврзете со еден друг.Тоа е причината зошто ние сме на мисија да го направи нашиот бренд и компанија сила за позитивна промена.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа