.

.

Тема Поправка Алатка, Rethreading Комплет Добра Рѓа Висока Јачина Тема Вметнете Комплет за Индустриска Опрема

Тема Поправка Алатка, Rethreading Комплет Добра Рѓа Висока Јачина Тема Вметнете Комплет за Индустриска Опрема

DEN 587.76
Достапност
Залиха

Жица завртки сет е ставен во завртка дупка на работното парче, како што се алуминиум легура да се формира стандард внатрешната нишка со висока цврстина, отпорност на абење и висока прецизност.Типични апликации : висок напон малиот менувач на брзини, микробранова комуникација, на автомобилски делови, поделба опрема, радијатори, итн.Вклучувајќи кутија за удобен транспорт и превоз.Изработени од нерѓосувачки челик на добра рѓа и отпорен на корозија.Употреба на жица завртка ракави за мм-инчен навој дупка конверзија е лесен и брзо.Увезената опрема или механички инчен темата е оштетен, и тоа треба да се смени за да mm тема поради набавка на резервни делови.Во случај на провира грешка или поправка на оштетени внатрешен навој дупка, со навој дупка може да биде економски и ефикасно да се коригира со користење на навој ракав како средство за поправка.Исто завртки, исто така може да се користи по поправка.Типична примена : поправка на навој дупка на компонента, како што се навој дупка поправка на шприцоване машина дефиниција.Функција : 1. Жица завртки сет е ставен во завртка дупка на работното парче, како што се алуминиум легура да се формира стандард внатрешната нишка со висока цврстина, отпорност на абење и висока прецизност.Типични апликации : висок напон малиот менувач на брзини, микробранова комуникација, на автомобилски делови, поделба опрема, радијатори, итн.2. Во случај на провира грешка или поправка на оштетени внатрешен навој дупка, со навој дупка може да биде економски и ефикасно да се коригира со користење на навој ракав како средство за поправка.Исто завртки, исто така може да се користи по поправка.Типична примена : поправка на навој дупка на компонента, како што се навој дупка поправка на шприцоване машина дефиниција.3. Употреба на жица завртка ракави за мм-инчен навој дупка конверзија е лесен и брзо.Увезената опрема или механички инчен темата е оштетен, и тоа треба да се смени за да mm тема поради набавка на резервни делови.4. Вклучувајќи кутија за удобен транспорт и превоз.5. Изработени од нерѓосувачки челик на добра рѓа и отпорен на корозија.Спецификација : Предмет Тип : Тема Sleeve Material : Нерѓосувачки Steel Thread Вметнете Големина : M9x1.25 Должина : 2 D.ние текст табела тд,.ние текст табела ти,;.ние текст маса,Пакет Листа : 1 x Спирала Drill1 x Завртка Tap1 x Wrench1 x Пауза Pin Tool1 x Хексадецимален Wrench15 x Тема Поправка Insert Note : Instructions Drill дупки користење на појавување вежба малку.Употреба на жица навој (специјални) допрете прислушување, на прислушување длабочина мора да ја надмине жица завртка ракав монтажа должина.Вметнете ја жицата завртка во монтажа клуч со опашката надолу.Пак клуч да се справи со завртка жица завртка во навој дупка.Користете пауза pin алатка за усогласување на монтажа рачка (опашка) со чекан да победи на удирање алатка и опашката може да се справи со бидат отстранети.Кога постои проблем со инсталација на навој завртка ракав (такви.

Параметрите на стоката

Item Type:
Thread Sleeve
Material:
Stainless Steel
Thread Insert Size:
M9x1.25 Length
.w-e-text table td,.w-e-text table th,;.w-e-text table, :
Package List:
1 x Spiral Drill :
1 x Screw Tap :
1 x Wrench :
1 x Break Pin Tool :
1 x Hex Wrench :
15 x Thread Repair Insert :
Instructions :
Drill holes using a matching drill bit. :
Use wire threaded (special) tap tapping, the tapping depth must exceed the wire screw sleeve mounting length. :
Insert the wire screw into the mounting wrench with the tail down. Turn the wrench handle to screw the wire screw into the threaded hole. :
Use a break pin tool to align the mounting handle (tail) with a hammer to strike the punching tool and the tail handle can be removed. :
When there is a problem with the installation of the threaded screw sleeve, (such :

Подобро ви се допаѓа