.

.

BatteryMINDer 2012-AGM - AGM Батерии Само - 12 Волт-2 Amp на Полначот на Батеријата, Батерија Одржувачот, и Батеријата Desulfator за Одисеја, Оптима AGM Олово-Киселина Батерии

BatteryMINDer 2012-AGM - AGM Батерии Само - 12 Волт-2 Amp на Полначот на Батеријата, Батерија Одржувачот, и Батеријата

DEN 2471.76
Достапност
Залиха

ПРОДОЛЖЕН животниот ВЕК на БАТЕРИЈАТА - Автоматско полно работно време desulfator менува sulfation (израстоци на олово сулфат кристали) на примарната причина за почетокот на батеријата неуспех со користење на патентиран спектар на висока фреквенција пулсот desulfation (не висок напон) за безбедно да го отстраните sulfation и recondition слаба 12 V AGM батерии.Sulfated батерии откако се смета надвор обновување сега може да се донесе назад кон долготрајни корисни состојба.Продолжување на животниот век на батеријата на дури четири пати во споредба со нови батерии не се правилно.ТЕМПЕРАТУРАТА SENSOR – Инсталиран температурна компензација токму прилагодува на батеријата напон врз основа на сензор на температура на читања.Ова осигурува вашата батерија секогаш ќе биде правилно обвинет и се одржува, без разлика какви услови тоа е предмет на.Обратна поларитетот, кратки-коло, и со текот температура заштита.ШЕСТ БАТЕРИИ ВО исто ВРЕМЕ се Одржува до шест 12 V AGM батерии (од ист тип) во време кога се поврзуваат во паралела.Бара употреба на Y-Конектори 210 AY (се продава одделно).Наменет за Високо-Перформанси AGM Запечатени Батерии како на пример, Одисеја, Hawker и други AGM батерии кои содржат Чиста Доведе Тенка Плоча Технологија (PLT).Во светот 100-240 VAC 50 / 60 Hz влез.ВКЛУЧУВА – Вклучени во кутија е Модел 2012-AGM, инсталирана Температурата Сензор, 2' Батеријата Клип Кабелот со Брз Полнач, 2' Спои Прстен Терминал, n Кандидира работа-не копчиња за да им помогнам.Модел 2012-AGM Полначот-Одржувачот-Desulfator.Температурата Сензор (инсталиран).Батеријата Клип Кабелот Сет со Брз Полнач.Прстен Терминал Кабелот Сет со Брз Полнач. 6' AC кабелот, 6' DC кабелот со брз полнач (SAE).

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа