.

.

BISupply Природен Гас Скара Црево, 12ft - Флексибилни Гас Линија Брзо се Поврзете на Гас Цевка 3/8in Женски Одблесокот 1/2in Машки Одблесокот

BISupply Природен Гас Скара Црево, 12ft - Флексибилни Гас Линија Брзо се Поврзете на Гас Цевка 3/8in Женски Одблесокот

DEN 791.76
Достапност
Залиха

[Безбеден Вашиот Пропан Врска] : Употреба на BISupply Гас Линија Брзо се Поврзете Гас Црево 12-Метарски Црево за поттикнување на машини, возила, и повеќе; Зависи од овој природен гас конверзија комплет за конвертирање на природен гас да се пропан; Спојување потребни за конверзија, не се вклучени. [Изградена Минатата] : Нема потреба да се грижите за овој природен гас брзо се поврзете цревото и делови пукаат под притисок; Приклучоци за гас брзо се поврзете цревото се изработени од месинг да го издржат повторува, проширена употреба; Црево е 12 метри (3m) и изработени од гума и пластика. [Конвертирате Протокот] : Скара природен гас линија има проток од 100000 BTU/час и максимален притисок капацитет на 1/2 PSIG; Со внатрешен дијаметар од 1/2-инчен (3cm), овој природен гас да се пропан брза конекција црево е направен за поголеми резервоари и апликации; Користете за низок притисок на гас тенкови. [Поврзете на Точни Спецификации] : Природен гас скара црево брзо се поврзете цревото карактеристики 1/2in (3cm) брз исклучите приклучок, 1/2in (3cm) женски одблесокот фитинзи, 3/8in (0.9 cm) женски одблесокот 1/2in (3cm) машки одблесокот месинг адаптер; Вклучува прашина капа и приклучок за секој фитинг. [За Вашиот Магацин Потреби] : Користете го овој природен гас флексибилни црева за вашиот магацин машини и возила; Гориво до вашиот forklifts, комбиња, камиони, грејачи, и други апликации со конвертирање на природен гас во пропан; Не се наменети за воздушен притисок.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа