.

.

QWORK 100ul-1000ul Прилагодливи Лабораторија Micropipette Еден Канал Високо-Прецизен Автоматско Pipettor

QWORK 100ul-1000ul Прилагодливи Лабораторија Micropipette Еден Канал Високо-Прецизен Автоматско Pipettor

DEN 621.84
Достапност
Залиха

Висок Квалитет - телото е изработен од ABS и контрола на копчето и совет ejector капа се направени на АП.На врвот е јадрото на pipettor може да се расклопуваат и sterilized.По sterilized, ќе треба повторно да го калибрирате.Се прилагодува Јачината - Можете да ја прилагодите јачината на звукот од 100ul да 1000ul со 5ul ''increment '' со вклучување на клипот копчето.Можете да поставите јачина на звук како што треба.Високо Прецизен - Нашите pipette е тестиран од страна на фабриката.Можете исто така да recalibrate тоа со себе си, со нашиот клуч.Исто така треба да се recalibrate тоа по sterilized.Компатибилен - Нашите микро pipette може да компатибилен со поголемиот дел од 1000ul Совети за тоа .Значи, вие не треба да се грижите за проблемот на совет замена. 100% Задоволни Услуга : Секој еден дефектен објект може да има бесплатна замена или рефундирање, треба повеќе да им помогне на, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа