.

.

JULAU Автомобил Батерија Полнач за Батерија Полнач Автомобилската 12V/10A 24V/5A со LCD Дисплеј Пулсот Поправка Полначот Пакет за Автомобил, Мотоцикл Брод Косилка за Трева SU

JULAU Автомобил Батерија Полнач за Батерија Полнач Автомобилската 12V/10A 24V/5A со LCD Дисплеј Пулсот Поправка

DEN 671.76
Достапност
Залиха

Решение : .Пријателски Совети : .Можете да изберете поправка на владата и да се обиде да се поправи активирање на батеријата!Ако не се поправи активирање, тоа значи дека батеријата треба да се замени!.Батеријата Големина : 6.DC кабел должина : 21.Како да го Користите : . 1 x Автомобил Батерија Полнач.Ладење : Фан. ????LED DISPALY и БЕЗБЕДНОСТА на : батеријата полначот има Smart LED екран ги прикажува сите на полнење податоци автоматски на екранот, како на струја, напон, струја, температура летен режим или зимски режим.Поврзете го полначот со AC извор на енергија и полначот ќе започне полнењето на батеријата. 1 x Прирачник за Корисникот.Овие се одлични се направи на сите видови 12 V 10-Засилувач и 24 V 5-Amp Олово-Киселина батерии дека во рок од 6-150 Ah(12 V), 6-100 Ah(24 V), вклучувајќи ГЕЛ, AGM, SLA, ВЛАЖНИ, и сите заеднички автомобилската,одржување слободни батеријата.AC кабел должина : 31.Боја : Црвен Портокал/Жолта.Ако батеријата може да се полни, ве молиме да користите поправка режим на прв, а потоа одберете друг начин за полнење по поправката. ????ЗАЧУВУВАЊЕ на животниот ВЕК на БАТЕРИЈАТА : голем паметен полнач што ќе ги заштитува вашите батерии од преполнувањето.Излезен Напон : Авто 12 V/ 24 V.Чести проблеми : .Излезна Струја : 12 V 10 A & 24 V 5 A. (Совети : Ако батеријата не може да се наплаќа, ве молиме да користите поправка режим на прв, а потоа одберете друг начин за полнење по поправката.Спецификација На Производот : .Откако батеријата е целосно наполнета, Батеријата Индикатор ќе се покаже "КОРИСНИ" – одржување на полнење за најмалку 1-2 часа потоа.Малиот полнач работи на пронаоѓање на вашиот целосно мртвите батеријата.Моќен малку полнач!.Осигурајте се дека вашиот батеријата е компатибилен со батерија полнач одржувачот и оперативниот област е добро вентилирани и сува.(Забелешка : Литиум Батерија е Забрането!).Поврзете алигатор клипови/прстен терминали на ЕДНОНАСОЧЕН кабел и потоа поврзете го AC кабелот на полначот.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа