.

.

NOVICA Аметист .925 Sterling Silver Флорални Brooch 'Јоргованот Приказната'

NOVICA Аметист .925 Sterling Silver Флорални Brooch 'Јоргованот Приказната'

DEN 1799.76
Достапност
Залиха

Автентични : оригинална NOVICA рачно изработени занаетчиски фер трговија производ.Вклучува официјален NOVICA Приказна Картичка потврдува квалитетот и веродостојноста.NOVICA работи со Alok Jain да занает оваа точка.Содржи оригинални NOVICA накит торбичка за да се задржи за себе или да му даде како подарок. 2.L x 1.2 во.W.Објектот Тежина : 0.22 оз.Објектот Димензии : 2" L x 1.2" В Материјал кој се Користи : Стерлинг сребро и аметист, Родиум-позлатен.Тип На Завршување : Висок лак финиш.Фер трговијата.Чиста пакување на животната средина.Квалитет на производот од страна на Novica.Моето патување во ракотворби е одлично, но, сепак, потенцира дојде во 1995 година, кога Султанот од Брунеи ставен на ред за моите дизајни!.Моето семејство е вклучен во областа на ракотворби за многу години од сега.Јас секогаш се стремиме да се подобри дизајнот и квалитетот, и побарувачката за моите производи постојано се зголеми.Јас се надевам и посакувам дека мојата поврзаност со што ќе донесе нови можности.Овој уметник користи традиционални техники преданието низ генерации и/или создава културно значајни предмети, да им помогне го задржи овие традиции жив.Овој уметник позитивно влијае на нивните заедницата преку создавање на работни места и обезбедува работни места за 2 или повеќе луѓе.Секое купување од овој уметник има фундаментално влијание врз нивниот живот и приход.Овој уметник е драматично подобрување на нивниот живот преку работа со NOVICA.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа