.

.

3M Црна Stripper Подлога 7200, во 17, 5/Случај

3M Црна Stripper Подлога 7200, во 17, 5/Случај

DEN 792.48
Достапност
Залиха

Се користи со вода-базирани кат заврши соголување решенија за да отстраните стари soiled кат бои и sealers.Исто така може да се користи за чистење силно soiled површина на подови како што се бетон кога се користи со соодветна чистење chemcials.Подлога се направени од најлон и полиестер влакна во отворена текстура не-плетени изградба.Абразивни честички се дисперзирани низ и лепат на не-ткаени со изградба на трајни лепило.Користење со ротари или автоматски кат машини.Опис на производот индустриски стандард според кој сите други соголување влошки се споредуваат.Се чува во согласност со високи перформанси во текот на животот, на подлога.Од Производителот 3 M™ Црна Stripper Влошки 7200 , индустриски стандард според кој сите други соголување влошки се мери, да обезбеди речиси 40 проценти поголема почетна намали од конкурентите и да понудат високи перформанси во текот на животот, на подлога.Груби влакна и абразиви обезбеди агресивни соголување перформанси, отстранување на два до три слоеви од стариот крај.Веб влакна се исполнети во текот со рамномерен слој на смола и абразивни минерални честички, постојано доставување на импресивен се намали во текот на животниот век на рампа.Рампа е open-текстура, не-плетени изградба противи затнување, дозволувајќи им на соголување решенија да тече низ подлога.На влошки се приближно ¾ инчи дебела и големина на круг и правоаголни low-speed (175-600 вртежи во минута) ротари кат машини и автоматско scrubbers.Кат соголување влошки отстраните стари и soiled заврши, sealer и загадувачи од подни површини во рамките на подготовките за recoating.Соголување е првиот чекор во одржување програма и исто така соодветна кога чистењето нема да ги постигне саканите резултати.Овој извонреден соголување подлога вклучува абразивни честички врзани безбедно да крупни влакна за да се обезбеди степен на триење е потребно да се отстрани завршница, сепак ќе остави површината мазна доволно за recoating.Соголување влошки се користи со база на вода или растворувач-базирани соголување решенија.Тие, исто така може да се користи со соодветна хемикалии за чистење силно soiled хард-површина на подови, како што се бетон.За повеќе од еден век, 3 M има применети иновации и технологија за подобрување на нашите клиенти животи и поддршка на нивните бизнис цели.Денес компанијата, од неговото седиште во Свети Павле, Минесота, служи за индустриски и комерцијални клиенти и потрошувачи во речиси 200 земји.Изградба и Комерцијални Услуги производи—различни категорија вклучувајќи еколошки монитори, патосници, оган бариери, чистење и решенија—им помогне на купувачите се одржи чиста, безбедна, и атрактивни објекти.На 3 M бренд, низ илјадници производи, претставува конзистентност, супериорен квалитет, и вредноста.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа