.

.

1 инчен Нормално Отворен 110V 120V AC VAC Месинг Електромагнетниот Вентил NPT

1 инчен Нормално Отворен 110V 120V AC VAC Месинг Електромагнетниот Вентил NPT

DEN 1343.76
Достапност
Залиха

Еден сосема нов, не се користи, неотворена, неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа (каде што пакувањето е применливо). 1 инчен НОРМАЛНО ОТВОРЕН 110 V 120 V AC VAC Месинг Електромагнетниот Вентил NPT.Напон : 110-120 VAC.Цевка Големина : 1" NPT.Медиуми : Вода, воздух, природен гас, пропан, бутан, течен масло, минерални масла, дизел, низок вискозитет течности, итн. (НЕ користите со бензин).Нагласи : : Тело Материјал Фалсификувани висок квалитет на цврсти месинг Операцијата на Владата N/O (нормално отворен) Цевка Големина 1" NPT Напон 110-120 VAC Дијафрагмата/Печат Материјал NBR Апликации Индустриски одделение високо сигурен Механички : Операцијата од Тип 2-начин 2-позиција директни лифт дијафрагмата Операцијата на Владата, Нормално отворен (вентил затвора кога серпентина е енергија) Цевка Големина 1" NPT женски (11-1/2 TPI) Orifice со Дијаметар од 1" (25 mm) Проток Cv = 12 Проток Насока Еднонасочно (следете ги стрелките на вентил за тело) Медиумите Вода, воздух, природен гас, пропан, бутан, течен масло, минерални масла, дизел, низок вискозитет течности, итн. (НЕ користите со бензин), Оперативен Притисок Диференцијални 0-145 psi (0-1 носители на Мпа, гравитацијата-feed способни) Температурата на работа 15-125 °F (-10~50 °C) Медиуми Температура 15-180 °F (-10~80 °C) Димензии Види производ дијаграми Тежина 3 lb 6 мл Електрични : Напон 110-120 VAC Тековната 0.2 Amp Wattage 24 Вати Серпентина Бакарна жица во смола-украсениот обвивка Конектори DIN 43650-Материјал : Тело Месинг Вметнете Нерѓосувачки челик (клипот, пролет и сл.) Печат NBR (ака Buna-N, Perbunan, и нитрилна гума) Дијафрагмата NBR (влакна-засилен) Дополнителни Информации : на Располагање Серпентина Напони 12 VDC, 24 VDC, 24 VAC, 110/120 VAC, и 220/240 VAC Достапна Порта Големини 1/4", 3/8", 1/2", 3/4", и 1" Достапни Типови на Операција Нормално Затворен и Нормално Отворен Достапни Вентил Тип Топката Вентил (Моторизирани) Замена/Резервни Делови Серпентина.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа