.

.

3D Solutech Кавер-Зелена 3D Печатач PLA Филамент 1.75 MM Филамент, Димензионални Точност +/- 0.03 мм, 2.2 LBS (1.0 KG) - 3DSPLA175CAMO

3D Solutech Кавер-Зелена 3D Печатач PLA Филамент 1.75 MM Филамент, Димензионални Точност +/- 0.03 мм, 2.2 LBS (1.0

DEN 478.56
Достапност
Залиха

1.75 Mm кавер-зелена pla филамент.За заеднички 3 D принтери како што makerbot, reprap, finial, горе, mendel, flashforge, solidoodle 2, printrbot lc, makergear М2 и др.Температурата опсег е 190°c - 220°ц.Земја на потекло : сад.Ултра мазна технологија нашите ултра мазна технологија вклучува filaments способен за прекрасна и мазна Екстракција да помогнат да се изгради дури и најпознатите деликатна објекти.Вакуум запечатени ние ги користиме вакуум-запечатено пакување за да се изолира moisturized средина и филамент, и да се обезбеди најдобра изведба е можно.Висока компатибилност нашите filaments биле тестирани на различни 3 D печатач брендови, примање широко распространета и позитивни повратни информации од корисниците. 3 D Solutech е професионална филамент производителот специјализирана во обезбедување на широк спектар на бои и материјали за 3 D печатење.Квалитетот секогаш е наш врвен приоритет, и ние се провери секој гајтанот, вакуум печат, и пакет од страна на рака, за да се обезбеди оптимален квалитет на производот.Нашите филамент е докажано победник, и се одржува непречено и во согласност печатење искуство потребни за да се постигне најдобар печатење резултати.Нашите филамент секогаш е круг, и не содржи мрсна остатоци, воздушни меури, kink, употреба или крши.Проверете нашата продавница за најновите бои и материјали за вашиот 3 D печатач.Пакетот вклучува : 1 x 1.75 mm кавер-зелена PLA филамент (2.2 lbs) 1 x филамент клип.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа