.

.

Wostore Распрснување Swage Алатка за Полнење за Бакар Пластика, Алуминиум Цевка Со Цевки Машина & Ratchet Клуч

Wostore Распрснување Swage Алатка за Полнење за Бакар Пластика, Алуминиум Цевка Со Цевки Машина & Ratchet Клуч

DEN 791.76
Достапност
Залиха

【СИТЕ ВО ЕДЕН КОМПЛЕТ】:комплет вклучува 1 распрснување конус, 2 распрснување барови, 5 swage фитинзи, 1 цевки машина, 1 ratchet клуч и 1 за чување. 【Широк ОПСЕГ НА ОДБЛЕСОКОТ АДАПТЕРИ】:Распрснување алатка да се применуваат 1/8", 3/16", 1/4", 5/16", 3/8", 7/16", 1/2", 5/8", 3/4" К. Г. цевки. 【ЗАЕДНИЧКИ SWAGE ФИТИНЗИ】 : Swage фитинзи се користи за да се 3/16", 1/4", 5/16", 3/8", 1/2", 5/8",3/4" К. Г. цевки, а солиден и издржливи распрснување алатка, swaging алатка за полнење. 【ПРАКТИЧНИ АЛАТКИ】 : Цевка машина : 1/8"-1-1/8" (3-28 MM) Цевка, Ratchet клуч : 3/16",1/4",5/16",3/8" за плоштадот вентили, како што се вентили за црево bibs и ацетилен тенкови. 【ИЗДРЖЛИВОСТ И ТОЧНОСТА】 : Ова распрснување комплет вртливата-тип swaging адаптери и распрснување конус се направени на sturdiest челик и chromed за лесно ракување и прецизност.Пластични трајни случај со рачка за лесен транспорт, безбедно складирање и брз организација. 6-Дупка Бар : 1/8", 3/16", 1/4", 5/16", 3/8", 7/16" (3ММ, 5 MM, 6 MM, 8 MM, 10ММ, 11 MM). 3-Дупка Бар : 1/2", 5/8", 3/4" (13 MM, 16 MM, 20 MM).Остри цевка машина со reamer и екстра замена на ножот.Погоден за 1/8"-1-1/8" (3-28 MM) К. Г. tubings. 4 големини може да биде избран : 3/16",1/4",5/16",3/8".Многу практична алатка во секојдневниот живот.HVAC.ЛАДИЛНИ.ТЕЧНОСТИ.ГАС.Проширување цевка адаптери : 3/16", 1/4", 5/16", 3/8", 1/2", 5/8", 3/4" (5 MM, 6 MM, 8 MM, 13 MM, 16 MM, 20 MM).Вклучувајќи ги и лесно да ги следите чекор по чекор упатство.Пријателски повеќето неискусни "Не-Го-Yourselfer".Answer : ___________________________ Note : Нашата пакет се вклучени додатоци е едноставен сет.Ако сакате да одблесокот/expand/намали на различни материјали, вие треба да добиете повеќе додатоци од себе во зависност од вашата потреба.Ви благодариме за вашето разбирање.Ако имате било какви прашања, ве молиме побарајте помош од продавачот.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа